logo

Okul Bahçelerine Kauçuk Zemin

Artvin Belediyesi kendi imkânları ölçüsünde eğitime destek vermeye devam ediyor.

 

Beden Eğitim derslerinde, teneffüslerde, oyun oynarken beton zemine düşen öğrencilerin yaralanmalarını engellemek ve daha güzel bir bahçede zaman geçirmelerini sağlamak amaçlı, Artvin Belediyesi tarafından 5 tane İlkokul ve bir tane taşımalı Ortaokul bahçesine kauçuk zemin uygulaması yapılmaya başlandı.

Çalışmalar ilk olarak Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde başlatıldı. Okul bahçesi zemini düzeltilerek kauçuk zemin döşemeye hazır hale getirildi. Kauçuk zeminin döşenmesinin ardından 7 Mart İlköğretim Okulu, Çoruh İlköğretim okulu, İmam Hatip ve Karadeniz Bakır İlköğretim okulunda çalışmalar gerçekleştirilecek.

Belediye olarak imkânları doğrultusunda eğitime her zaman destek vermeye öncelik verdiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “ilk olarak ilköğretim okullarında uygulayacağımız çalışma ile çocuklarımızın teneffüslerde, beden eğitim derslerinde ve boş zamanlarında oyun oynarken düşüp yaralanmalarını engellemek, onların daha sağlıklı şartlarda eğitimlerini sağlamak ve çocuklarımıza destek olmak için belediyemizin bütçesi ve imkânlarıyla yardımcı olmak için çalışıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında 5 tane İlkokul ve bir tane taşımalı Ortaokul bahçesine toplam 6 bin metrekare civarında kauçuk zemin döşenecek” diye konuştu.

(Basın Yayın ve  Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Share
443 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?