logo

Okan Aktaş’ın Aday Adaylığı Beni de, MHP’lileri de, Artvin’i de Heyecanlandırdı


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

Güç kaybettiği ileri sürülen Milliyetçi Hareket Partisi’nde iddia edilen savlara inat güçlü isimler milletvekillikleri için peş peşe aday adaylıklarını açıkladılar. Birçok ilde önemli isimlerin milletvekili olabilmek için sıraya girdiği MHP’de Artvin’de de parlak isimler aday adaylığına müracaat etti. Partinin güç kaybetmediği, aksine güç kazandığını gösterircesine önemli isimler Artvin Milletvekilliği için yola çıkarken MHP’ye olan ilgi de bence dikkat çekmiştir.

Ben müsaadenizle bugün ki köşe yazımda ben bu isimlerden birine değinmek istiyorum. Olgun, gelecek vadeden, ülkücü camianın içerisinden gelen iyi bir Artvinli aday adayından bahsetmek istiyorum. Aday adaylığını açıklarken; “ Eğitildik, yetiştirildik, yetiştik. Bize nasip ise Genel Başkanımızın takdirleri ve Artvin halkımızın teveccühü ile göreve hazırız. Allah Teşkilatım ve hakkımda hayırlısını nasip etsin. ” diyerek yola çıkan bence sadece Artvin MHP Teşkilatında değil, Artvin genelinde ve özellikle de ülkücü camiada heyecana neden olan bir aday adayından, Okan Aktaş’tan bahsetmek istiyorum. Kendi mesleği muhasebecilik alanındaki başarıların yanı sıra siyasette de emin adımlarla ilerlerken MHP Artvin İl Başkan Yardımcısı iken görevinden istifa ederek Artvin Milletvekili aday adayı olan Okan Aktaş’ın aday adayı olması bence en çok da partisinin tabanındaki gençler için büyük bir heyecan vesilesi olmuştur. Aday yapılması durumunda Ülkücü gençlerin de tabanda yetişerek zamanları geldiğinde önemli görevlere talip olabileceklerini gösteren önemli bir karara imza atan Okan Aktaş’ın adaylığını neden önemsediğimi ifade etmek istiyorum. Sebepleri ile birlikte onu hem sizlere tanıtmak hem de aday olması durumunda partisine ve Artvin’e kazandırabileceklerini bir nebze olsun anlatmak istiyorum.

MHP’de Siyaset Yapan Herkes İçin Umut Işığı Olmuştur

MHP kendi kültürüne, kendi örf ve adetine, kendi benliğine bağlı bir partidir. Artvin siyasetinde her zaman var olan MHP, kendi içerisinden çıkardığı adaylarla sürekli üst puanlarda oy alırken, kendi tabanına uzak isimlerle ise ancak kendi oyunu alabilmiş bir partidir. MHP’de siyaset yapmak kolay bir şey değildir. Büyük bir sorumluluk gerektirir. Aynı zamanda sabırlı olmanıza neden olur. İyi eğitilmeniz ve sorumluluk sahibi olabildiğinizde ancak görev alabilmenize imkan tanındığı içinde ne zaman nasıl bir göreve talip olacağınızda önemlidir. Bazen zorlu görev ve sorumluluklara gelmeniz için uzun yıllar geçmesi gerekir bazen de hızlı benimsenir ve kısa zamanda o sorumluluklara getirilirsiniz. Tıpkı İl Başkanı Serdar Kılınç gibi de çekirdekten yetişirsiniz ve yıllarınızı verirsiniz ve en önemli sorumluluklardan birine getirilirsiniz. Okan Aktaş’ta tıpkı il başkanı Kılınç gibi çekirdekten yetişen ve adım adım, tek tek basamakları çıkan, emek vermiş, alın teri dökmüş, mücadelesinden asla yılmamış iyi bir Ülkücü’dür. Artvin’in zorlu koşullarında hem ticarette hem de siyasette başarılı işlere imza atmış bir isimdir Okan Aktaş. Bu vesile ile MHP’de Okan Aktaş’ın aday adayı olması, partisinde siyaset yapan herkes için ilham kaynağı olmuştur. Bilinir ki aday olduğunda da bu sorumluluğu en üst başarı noktasında yerine getirecek ve partisine en maksimum oyu aldıracaktır. Ona bu güveni sağlatan ise geçmişidir. Vefakarlığı ve cefakarlığıdır. Yeri gelmiştir bayrak asmak için direklere tırmanmıştır, yeri gelmiştir partisi için bir nefer olmayı bilmiştir. Bugün onun aday olması demek partideki en alttan en üst noktaya kadar herkesin bir gün bu sorumluluğu alabileceği anlamına gelir. Genel Merkezi’nin Okan Aktaş’a güvenmesi demek, Artvin’e dışarıdan bir isim yerine Artvin’den iyi bir Ülkücü’yü bu parti her zaman aday yapabilir anlamına gelir. Bu nedenle ben Okan Aktaş’ın aday adaylığını tebrik ediyorum ve adaylık yolunda da başarılar temenni ediyorum. Tıpkı diğer iki aday adayı gibi MHP’ye yakışan ve tüm MHP’lilere ‘İşte bu bizim adayımızdır’, ‘ O bizden biridir’ dedirtecek düzeyde, iyi yetişmiş, iyi bir parti eğitimi almış bir aday adayıdır. Açıkçası onun bu yarışa gireceğini bu dönem için düşünmesem de iyi siyasetçiler zor zamanlarda ortaya çıkarlar sözünü gerçekleştirircesine MHP’ye dair bir takım spekülasyonların üretildiği en önemli günlerde ortaya çıkmıştır. Kendisini takdir ediyorum.

Okan Aktaş, Tam Bir Artvinlidir

MHP zaman zaman dışarıdan adaylar getirmiştir ancak ne zaman dışarıdan aday getirse ancak partinin taban oyu sandık sonuçlarına yansımıştır. Zaman zaman o taban oyda dahi büyük kayıpların yaşanmasına neden olmuştur. Artvin’in seçmeni özellikle de MHP tabanı genellikle kendi içerisinden, tanıdığı, bildiği, güvendiği isimlerin aday olmasını ister. İşte Okan Aktaş, tam da bu aranan özelliklere sahip bir isimdir. Artvin kültürü ile yetişmiş, Artvin’in üzüntüsü ile üzülmüş, sevinci ile sevinmiş, bakkalı, çakkalı, memuru, işçisi, siyasetçisi, iş adamı yani tüm Artvinli ile aynı kaderi yaşamış, bu ilin sıkıntılarını bu ilin insanları ile birlikte yaşamış Artvin sevdalısı bir insandır. Siyasette de bu meziyetler önemli olduğuna göre ve de MHP tabanının da kendi adayı olarak görebilecekleri bir aday olduğuna göre de aday yapılmasında hiçbir sakınca olmadığı gibi o sorumluluğu en iyi şekilde karşılayacak isimlerdendir. Tıpkı diğer iki aday adayı arkadaşı gibi.

Burada bir başka noktaya daha temas etmek istiyorum ki Okan Aktaş’ın özellikle Artvin Merkez’de doğup büyümüş olması, burada yetişmesi ve Merkez’de bilinirliğinin yüksek olmasının yanı sıra parti teşkilatlarında çekirdekten beri yer alması sebebiyle de tüm ilçelere de eşit mesafede bulunması tüm parti teşkilatlarınca ve de tüm Ülkücü Camiaca bilinen bir isim olması tüm ilçelerinde sahipleneceği bir isim olmasını sağlamaktadır. Bizim seçmenimiz başı sıkıştığında seçtiği isme ulaşmak ister ve Okan Aktaş’ta tam da bu özelliğe sahip bir isimdir. Adaylık sürecinde çok belirleyici ve taraf olmak istemem ancak aday yapılması durumunda asla yadırganmayacak ve ‘ Bu nereden çıktı’ denilmeyecek bir isimdir. Yani açıkçası aranan kandır MHP için. Son yerel seçimlerde de gördük ki seçmenin kendinden gördüğü, bilinen ve tanınan isimlerle yarışa girdiğinizde yarışta varlığınızı çok iyi bir şekilde hissettirebiliyorsunuz. İşte Okan Aktaş, tam da 24 Haziran’da MHP’nin yarışın içerisinde olduğunu hissettirecek bir aday adayıdır.

Okan Aktaş, Bütünleştirici, Toparlayıcı ve Birleştirici Bir Aday Adayıdır

Bazen siyasette kendi tabanınızdan gelen bir ismi aday yaparsınız ancak istediğiniz ve hedeflediğiniz oyu alamazsınız. Burada adayın kişiliği de önemlidir. Toplumda sevinirliği, kabul görmüşlüğü gibi unsurlar bunda etkili olur. Okan Aktaş ismine birde buradan baktığımız zaman bütünleştirici, toparlayıcı ve birleştirici bir aday adayı olması sebebiyle çok olumlu bakıyorum. MHP’nin tabanında büyük yankı uyandıracak olmasının dışında kafası karışık olan Ülkücü camiaya da ‘İşte bizim adayımız’ dedirtecek türden bir aday bir isim olması siyasette tercih sebebi olacaktır. Genel Merkezce de tanınıyor olması başka bir artı olurken, son dönemlerde İYİ Parti’ye kaymak üzere olan oyları da toparlayacak bir aday adayı olması başka bir artı olarak kendisine dönmektedir. Ülkücü camia için kendi içerisinden bir ismin aday olması her zaman önemlidir. Bugün ki konjonktür de MHP’nin Artvin’de çıkaracağı aday aynı zamanda partinin Artvin’de ki varlığının da, gücünün de devam ettiğini gösterecek türden bir aday olması gerekir. İşte bu vasıflara sahip olan Okan Aktaş’ın aday adaylığı benim için bu köşe yazıma ilham kaynağı olmuştur.

24 Haziran’da MHP, güçlü görünebilmek için, varım diyebilmek için, kendisini dosta düşmana gösterebilmek için, MHP’yi bitti görenler için öyle bir aday çıkarmalı ki hem tabanı heyecanlandırmalı hem de Artvin halkını. İşte aranılan kanlardan biridir Okan Aktaş.

En Çok Da Disiplinli, Çalışkanlığı, İçtenliği, Mütevaziliği Dikkat Çekecektir

Yakından tanıdığım için kendisi ile ilgili birkaç şey daha yazmak istiyorum. Okan Aktaş, partisinin adayı olur ve de seçilerek milletvekili sorumluluğunu yüklenir ise emin olun ki bir çok özelliği ile dikkat çekecektir. Onun en fazla dikkat çekecek özelliklerini kısaca saymak zor olacaktır ama sayacağım. Disiplinli, çalışkan, içten ve samimi, bitmek tükenmez bir enerjisinin bulunması, araştırmacılığı ve detaycılığı, tuttuğunu koparan türden ısrarcılığı, istekli ve yılmamazlığı, küçük ile küçük, büyük ile büyük olabilmeyi başarabilmesi, arzulu ve hırslı olması, iyi bir Ülkücü olmasının dışında iyi de bir Artvinli olması bence en çok dikkat çekecek özellikleri olacaktır. Doğruluğu, dürüstlüğü, yapamayacağı sözleri vermemesi gibi kendi aldığı eğitim ve kültürden gelen daha birçok özellikleri ile sevilen bir milletvekili olmayı başaracaktır Okan Aktaş. Bütün bunların yanı sıra bir de Artvin Merkez’den Yusufeli’ne, Şavşat’tan Hopa’ya, Arhavi’den Borçka’ya, Kemalpaşa’dan Murgul’a ve Ardanuç’a kadar tüm ilçelerin ve burada yaşayan herkesin ortak sorunlarını bilen bir insan olması da hazır, yetişmiş bir vekil kazanmamıza vesile olacaktır.

Bir küçük bir not da ailesi ile ilgili yazmak gerek galiba. İyi bir aile reisi, iyi bir baba olan Okan Aktaş, aynı zamanda eğitimci bir babanın da çocuğu. İyi bir ailenin yetiştirdiği, iyi bir eğitim almış kültürlü bir insan. Bu özellikleri ile de ayrıca dikkat çekecektir.

Aday yapılır ve seçilir ise MHP’de, Artvin’de kazanır

Son birkaç not yazacak olursam eğer Okan Aktaş ile ilgili aday yapılır ise ilk süreçte MHP’ye yukarıda yazdığım nedenlerden dolayı çok şey kazandıracaktır. MHP’de muhtemel gitmek üzere olan oyların geriye dönüşüne vesile olacaktır ve MHP’yi kendi çizgisine geriye gelmesini sağlayacaktır.

Seçilmesi durumunda ise hem Artvin hem de MHP kazanacaktır. Kısa sürede kendisini ispatlayacak, yaptıkları ile de Artvin’de, MHP’de de Meclis’te de dikkat çeken bir isim olacaktır. Yolun açık olsun Okan Aktaş. Adaylık yolunda da meclis yolunda da sana başarılar diliyorum.

Vallahi ben heyecanlandım, umarım sizlerde heyecanlanmışsınızdır.

Share
1464 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?
#

Okan Aktaş’ın Aday Adaylığı Beni de, MHP’lileri de, Artvin’i de Heyecanlandırdı” için 1 yorum

 1. Uğur ÖZER : diyor ki:

  Artvin’de görev yaptığım yıllarda tanıma şerefine eriştiğim ve diyaloğumuzu kesmeden sürdürdüğümüz değerli Ağabeyim Okan Aktaş, Artvin siyaset adına önemli bir kazanım olmuştur. Yakın gelecekte Artvin siyasetine yön verecek isimler arasında olacağını düşündüğüm Okan Aktaş’ın Aday Adaylığı yalnızca Milliyetçi – Ülkücü camia için değil, memleketimiz adına da önemli bir kazanımdır. Mütevazi kişiliği ve sağlam karakteri en büyük sermayesi olan Okan Aktaş’a başarılar diler, saygılar sunarım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Artvin, AK Partili Belediye Olduktan Sonra Kabuğunu Kırdı

  15 Ağustos 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Geçtiğimiz günlerde yaklaşık beş yıldır Artvin’e gelmeyen bir arkadaşım Artvin’e geldi. Bu arkadaşım ile Artvin’e gelmeden önce yaptığımız görüşmelerde sürekli olarak Artvin Merkez’in çok değiştiği üzerine sohbetler yapıyorduk. Bu değişim ile ilgili olarak büyük bir merak uyandıran benim söylemlerim karşısında arkadaşımda büyük bir merak uyanmıştı. Bu değişimi bizzat kendi gözleriyle görmek istediğini söyleyen arkadaşım ile yaptığımız Artvin gezisi sırasında arkadaşımın söylemi tam olarak “Artvin AK Partili Belediye olduktan sonra kabuğunu kırm...
 • Maden Şirketi Artvin’i Hiçe Sayar Bir Tavır Takınıyor

  12 Ağustos 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Bu yazımı okuyanlar bana bir takım eleştirilerde bulunabilirler. Artvin’de maden çıkmasına ve maden şirketine destek vermem nedeniyle bu yazımı garip karşılayabilirler. Hatta nemalanmamın bitmesi nedeniyle bu tür bir yazı yazdığımı da ileri sürebilirler. Ben bu eleştirilere saygı duyuyorum ancak bilinmesini isterim ki ben her zaman yanlış gördüğünü yazan bir gazeteciyim. Şirketle ilişkilerimin en iyi olduğu dönemlerde dahi yapılan hataları dile getiren bir ismim. Bu sebeple ilişkilerimi, hatta ve hatta maddi anlamda olan ilişkilerimi bile hiçe ...
 • Domatis domates olunca tadı kaçtı

  10 Ağustos 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Köyümüzde domatese yerel şive ile domatis deriz. Domatisin biçimsiz bir yapısı vardı ama tadı güzeldi, domatesin biçimi güzelleşti ama tadı bozuldu. Öğrencilik ve iş yaşamı nedeniyle köyden ayrılınca domatis domates oldu. Köyümüzde tamamen doğal olan domatis öğrencilik ve iş yaşamında lezzetini kaybetti. Köyümüzde alt çenemizi biraz ileri sürerek çayı fırt çeker gibi ısırarak ve ağzımızı şapırdatarak domatis yerdik. Domatesi ise bıçakla dilimleyerek yemeye başladık. Sonra domateslerin hormonluları çıktı, buna da alıştırıld...
 • Yerel Seçimler Yaklaşırken

  06 Ağustos 2018 Köşe Yazıları, Selim Çiftçi

  Seçim yapılan ülke İslam ülkesi de olsa sadece Müslümanlar sorumlu olmazlar. O ülke vatandaşlarının tamamının sorumlu davranması gerekir. Türkiye de TC vatandaşı olan Müslim gayri Müslim iktidar muhalefet herkesin Türkiye nin menfaatlerini düşünerek kendini sorumlu tutması gerekir. Ortak menfaatlerin ortak tehlikelerin olumlu veya olumsuz etkileri de TC vatandaşlarının hepsine ortaktır. Ölçü ve denge kaybolmadan yolumuza devam etmeliyiz. Duyduklarımızı etrafımızdaki kişilerin amirlerin hoca vs.lerin tavırlarını sorgulamadan kabul...