logo

Öğretmenlere Yine Atama Yok!

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın soru önergesine karşılık Milli Eğitim Bakanı’nın yaptığı açıklama öğretmenleri üzdü.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın bir süre önce öğretmen atamaları ile ilgili meclise verdiği soru önergesini Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yanıtladı. 2016 yılı Ağustos ayında öğretmen ataması yapılmayacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bakanlığın eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının bütçe kanunlarının verdiği yetkinin yanında Bakanlar Kurulunca bakanlığa tahsis edilen ve Maliye Bakanlığınca kullanım izni verilen kadro sınırlılığında karşılanabildiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı, 2016 yılı Ağustos ayında öğretmen ataması yapılmasına ilişkin bir çalışma bulunmadığını, 2015 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş ve bakanlığınca yapılan atamalar sonrasında atama bekleyen potansiyel öğretmen aday sayısının 349 bin 277 olduğunu bildirdi.

Etiketler: » » »
Share
673 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?
#

Öğretmenlere Yine Atama Yok!” için 1 yorum

  1. borçka : diyor ki:

    öğretmenden başka meslek yok sanki durmadan öğretmen ataması yok diye haber yapıyorsunuz, ülkemizde öğretmen dışında 100 den fazla meslek grubu olup hepsi atama beklemektedir, yıl içerisinde atama 10.000 sayısını geçmemektedir, öğretmen ataması her yıl 30.000-40.000 den aşağı olmuyor daha neyin acıtasyonunu yapıyorsunuz, özele değil genele hitap edin…