logo

Öğrenelim-Öğretelim Kafilesi Almanya’dan Döndü

ERASMUS+ programı kapsamında hazırlanmış olan “Öğrenelim ve Öğretelim” konulu projeyi icra etmek üzere Almanya’da bulunan Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri Almanya ziyaretinden döndüler.

Proje sorumlusu ve Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Sevim, Proje Koordinatörü Devrim Özbayrak ile birlikte Almanya’ya giden öğrenci kafilesi Belediye Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy’ü makamında ziyaret edip projenin sonucu hakkında bilgi verdiler.

Proje Koordinatörü Devrim Özbayrak verdiği bilgide, ERASMUS + programı kapsamında “Öğrenelim ve Öğretelim” projesi çerçevesinde 24 kişiden oluşan kafile ile Almanya’ya gittiklerini yurt dışında ki ana okullarında Türkiye’ye özgü çocuk şarkılarını, oyunlarını öğrettiklerini ve onlara özgü çocuk şarkılarını, oyunlarını öğrendiklerini ifade ederek projenin çok verimli geçtiğini söyledi.

Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İlimizden bu tür projelerle yurtdışına gençlerimizin öğrencilerimiz gidip oranın örf adet ve kültürlerini görmesi, bizim kültürümüzü onlara yansıtması gerçekten çok önemli gurur verici bir durum. Sizleri tebrik ediyorum. İnşallah daha farklı projelerle daha fazla öğrencimizi oraya götürürüz” dedi.

Ziyaret sonunda, Almanya’dan getirmiş oldukları çikolatayı Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy’e hediye ederek hatıra fotoğrafı çekindiler.

ABBB

Share
378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?