logo

Nusret Yazıcı’ya Bir Önemli Görev Daha

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarlığı’na Beklenen Atama

İŞKUR Genel Müdürü Artvinli Hemşerimiz Nusret Yazıcı’ya bir önemli görev daha. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Artvinli Hemşerimiz Faruk Çelik, Müsteşarlık görevine bir süredir adı bu göreve geçen İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı’yı atadı. Karar Resmi Gazete’nin 26 Ocak 2016 Salı günü yani bugünkü sayısında yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onaylaması ile birlikte yürürlüğe girerken, Artvinli hemşerimiz Dr. Nusret Yazıcı’dan boşalan İŞKUR Genel Müdürlüğü’ne henüz atama gerçekleştirilmedi. Artvinli hemşerimiz Dr. Nusret Yazıcı’nın yeni atandığı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarlığı görevine kısa zaman içerisinde başlaması bekleniyor. Artvinli hemşerimiz Dr. Nusret Yazıcı’nın atandığı bu yeni görev hemşerilerini gururlandırırken, Yazıcı ise hayatında yeni bir sayfa açmış oldu.

Dr. Nusret Yazıcı kimdir?

Nusret Yazıcı, 1974 yılında doğdu. Lisans öğrenimini Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde 1997 yılında tamamladı. Maliye Bakanlığı’nda 1998 yılında memuriyete başladı. Finansman alanında yine Atatürk Üniversitesinde Yüksek Lisansını 2002, Maliyet Muhasebesi alanında doktorasını 2007 yılında tamamladı. Muhasebe Finansman alanında yayınlanmış birçok akademik çalışması var. Bir takım üniversitelerde akademik çalışmalarda bulundu. 25 Nisan 2012 tarihinde İŞKUR Genel Müdürü olarak atandı. Dr. Nusret Yazıcı, Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanıdır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde yürütülen “Uzmanlaşmış Meslek edindirme Merkezleri Projesi”yürütme kurulu Üyesi. Yazıcı; kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının arttırılmasını amaçlayan Erasmus+ Programı Yönlendirme Komitesi’ üyesi.

Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı ve Ensar Vakıfı Ankara Şubesinin Yönetim Kurulları üyesi. Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi. İngilizce bilen Yazıcı, evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Etiketler: » » »
Share
2444 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?