logo

15 Ağustos 2015

Nihat Gökyiğit, Deriner Barajı’nı Ziyaret Etti

Artvin’in yetiştirdiği önemli işadamlarından ve TEMA Vakfı Onursal Başkanı Nihat Gökyiğit, bir dizi ziyaret kapsamında Artvin’e geldi. Artvin ziyaretleri çerçevesinde DSİ’yi de giden Gökyiğit ve beraberindekiler Deriner Barajı’nı da gezdiler.

 

Başarılı işadamı Artvinli hemşerimiz Nihat Gökyiğit, Artvin’de.  13-16 Ağustos 2015 tarihleri arasında Borçka Camili Bölgesinde düzenlenecek olan 16. Kafkas Arı ve Bal Festivali programına katılmak üzere aralarında ulusal ve uluslararası düzeyde iş adamları, bürokrat, gazeteci, sanatçı ve diplomatlardan oluşan bir heyet ile gelen Ali Nihat Gökyiğit, Devlet Su İşleri Çoruh Projeleri Bölge Müdürü Dinçer Aydoğdu tarafından karşılanırken, burada DSİ’nin projeleri hakkında da kendisine bilgi verildi. Gökyiğit, DSİ’nin Projeleri hakkında aldığı bilgilendirmeden sonra DSİ Bölge Müdürü Dinçer Aydoğdu’ya teşekkür etti. Ali Nihat Gökyiğit, DSİ Bölge Müdürü Dinçer Aydoğdu ve diğer yetkilileri de 16. Kafkas Arı ve Bal Festivali’ne davet etti.

Gökyiğit Deriner Barajı’na hayran kaldı

Gökyiğit ve beraberindeki heyet daha sonra Dünya’nın 6. şuan itibariyle de ülkemizin en yüksek barajı olan Deriner Barajı ve Hidro Elektrik Santrali’ni gezerek baraj hakkında bilgi aldı. Deriner Barajı’nın ülkemiz açısından önemli bir yatırım olduğunu dile getiren Gökyiğit, incelemelerini tamamladıktan sonra Deriner Barajı ve HES’ten ayrıldı.

Gökyiğit’in inceleme ve ziyaret gezilerinin Artvin’de birkaç gün daha sürmesi bekleniyor.

Share
780 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?