logo

Muş Valisi Aziz Yıldırım’dan Gönül Elçilerine Büyük İlgi

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklen Basın Mensupları Gönül Elçileri projesi kapsamında Muş ilini ziyaret eden Doğu Karadenizli gazeteciler Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı proje koordinatörü Ahmet Külekçi başkanlığında Muş Valisi Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler. Proje koordinatörü Külekçi başkanlığında gerçekleştirilen ziyarette Artvin, Rize, Gümüşhane ve Trabzon illerinden basın mensupları yer aldı. Muş Valisi Aziz Yıldırım, Artvinli gazetecilere özel ilgi gösterirken, aralarında Artvinli gazetecilerinde olduğu gazetecilere plaket vererek ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

İlimiz Artvin’i temsilen ise 08 Artvin Dergisi imtiyaz sahibi Ramazan Balcıoğlu ve 08 Artvin Dergisi Artvin Temsilcisi ve 08 olay.com ve Çoruh Postası Muhabiri Buket Çelik yer aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Muş Valisi Aziz Yıldırım basın mensupları Gönül elçisi projesinin ülkemizi açısından önemine değinerek, “ Bugün burada sizleri özellikle de Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıl dönümünde aramızda görmekten büyük mutluluk duyduk. Projeyi bizler de yakından takip ediyoruz ve sizleri ülkemizin birlik ve beraberliği için göstermiş olduğunu çabayı da taktir ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı ve proje koordinatörü Ahmet Külekçi burada yaptığı açıklamada Doğu ile Batı atasında kardeşlik köprüsünün bir ayağını da Muş iline kurduklarını söyleyerek projeye destek veren Muş Valisi Aziz Yıldırım’a teşekkürlerini ifade belirtti. Külekçi konuşmasının devamında; “Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve Malazgirt Zaferi ile dünya tarihine adını yazdıran, göklerinde merhum Sultan Alparslan ve kutlu askerlerinin ruhaniyetinin dolaştığı kadim şehir Muş’un, düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yıl dönümünü etkinliklerine de katılma fırsatı bulduk. Basın mensupları gönül elçisi projesinde görev alan basın mensupları arkadaşlarım adına İçişleri Bakanlığı ve siz değerli valimiz projemize göstermiş olduğunuz katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim saygılarımı sunarım” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Muş Valisi Yıldırım’a gazetecilerin illerini temsil ettiği hediyelerin sunumu ile devam etti. Hediye sunumunun ardından Vali Yıldırım da Muş’un sembolü olan lale figürlü plaketi gazetecilere hediye etti. Muş Valisi Aziz Yıldırım, teşekkür plaketlerini sunarken Artvinli gazeteciler Ramazan Balcıoğlu’nun hazırladığı 08 Artvin Dergisi ile özel olarak ilgilendi. Dergiyi beğendiğini belirten Vali Yıldırım, bu tür dergilerin yayın hayatına devam etmelerinin önemine vurgu yaparak kültür dergilerine herkesin sahip çıkması gerektiğini söyledi. Vali Yıldırım ayrıca Artvinli Gazetecilere plaket töreninde ayrı bir önem verirken onlarla da tek tek fotoğraf çekinmeyi ihmal etmedi.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Share
850 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?