logo

Murgullu Kamyoncular Yolu Trafiğe Kapattı

Cerattepe’den Murgul ilçesine taşınacak olan malzemeyi,sadece Artvinli kamyoncuların taşımasına karşı çıkan Murgullu kamyoncular, nakliye işini Artvin ve Murgul Kooperatifinin birlikte yapmasını isteyerek Murgul- Borçka kara yolunda eylem yaptılar.

 

Artvin’in Murgul ilçesinde şoför esnaflığı yapan kamyon sürücüleri, yolu trafiğe kapattı. Olay yerine gelen jandarma ekipleri kapatılan yolu trafiğe açmak için yoğun çaba sarf etse de kamyoncular biz ekmeğimizin peşindeyiz dediler.Kamyonlarını yola çeken araç sürücüleri, trafiğin akmasına izin vermedi.

Artvin’in Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesindeki madencilik çalışmaları deva ederken Artvin Merkez’de bulunan S.S 1 Nolu Motorlu taşıyıcılar Kooperatifi maden şirketiyle anlaşma yapmış, şirketin nakliye işini üstlenmişlerdi. Cerattepe’den, Murgul ilçesine taşınacak olan malzemenin sadece Artvinli kamyoncuların getirmesine karşı çıkan Murgullu kamyoncular yolu trafiğe kapatarak eylem yapma kararı aldı.

Bir grup Murgullu kamyoncu araçlarını kara yolu üzerine çekerek kontak kapadılar. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri sürücüleri ikna etmeye çalıştı. Sürücüler;“Biz ekmeğimizin peşindeyiz, Cengiz Cerattepe’den Murgul’a malzeme taşıyor, bunu Artvin kooperatifiyle birlikte yapıyor. Biz buna karşı olarak bu işin Artvin ve Murgul Kooperatifiyle birlikte yapılmasını istiyoruz” dediler.

Yapılan görüşmenin ardından kamyoncular büyük araç geçişlerine izin vermeyerek küçük araçların trafiğe ilerlemesine izin verdi. Daha sonra eylem son buldu.

Share
2113 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?
#

Murgullu Kamyoncular Yolu Trafiğe Kapattı” için 1 yorum

  1. Naci özay : diyor ki:

    Yüz yıldır murgulda madencilik yapılıyor soruyorum mutgullu hemşerilerime bu güne kadar murgulda hangi ilçeden veya Artvin merkezden kaçkişiye imkan sağladınız omca hes yapıldı murgulda bütün nakliye ve makineli işleri sizler yaptınız bugün hangi yüzle böyle bir eylem yapıyorsunuz ayıptır azıcık empati yapın saygılarımla