logo

Murgul’da “Maden Teknolojisi Alanı” Açılıyor

Murgul Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Maden Teknolojisi Alanı” Açılıyor

Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce Modüler programı hazırlanan Maden Teknolojisi Alanı için başvuruda bulunan Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin başvurusununkabul edildiğini açıklayarak  2017-2018 yılından itibaren Maden Teknolojisi Alanıyla ilgili çalışmalar gerçekleştirilerek öğrenci kabulü yapılacağını duyurdu.

Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine açılacak olan Maden Teknolojisi Alanıyla  ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Soylu yaptığı açıklama yaptı.

Soylu yaptığı açıklamada; “Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin nitelik ve nicelik yönünden geliştirilmesi için önemli çalışmalar yürütülmektedir. Meslek Liselerinin daha kaliteli ve iş piyasasının ihtiyaç duyduğu alanlarda kalifiye eleman yetiştirmesini sağlamak için özel sektör ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokoller imzalanmaktadır. İlçemizde ve Türkiye´de İlkdefa Maden Teknolojisi Alanının açılması için Bakanlığımıza başvuruda bulunan Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz olmuştur. Ülkemiz  yeraltı kaynakları bakımından zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Artvin İlimizde maden sahaları konusunda zengin bir konumdadır. Yöremizde maden alanlarında istihdam edilebilecek ve şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayacak yetişmiş eleman, teknisyenler bu okuldan yetişecek. ETİ Bakar A.Ş ile yaptığımız protokolle okulumuza Maden Teknolojisi Alanıyla ilgili atölye kurulması sağlanacak. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılda okulumuza diğer illerden çok sayıda öğrencinin kayıt yaptıracağını tahmin ediyoruz. Okulumuz yaptığı Avrupa Birliği Projeleri ve Yerel Projelerle başarılı çalışmalarını yürütmektedir. İlçe dışından gelecek öğrenciler için yüz kişilik öğrenci pansiyonumuz mevcuttur. Okulumuza Maden Teknolojisi Alanının kazandırılmasında büyük çaba gösteren Başta Sayın Kaymakamımız Arif Oltulu´ya, İl Milli Eğitim Müdürümüz AbdulcelilKahveci´ye, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Ayrıca gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı Okul Müdürümüz Aytekin Yıldız´a, İdareci ve Öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz. Açılacak olan Maden Teknolojisi Alanı´nın hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Share
794 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?