logo

Murgul’da “Hoşgeldin Bebek” Projesi Hayata Geçti

Murgul Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kaymakam Hüseyin Çam öncülüğünde yeni bir projeye daha imza attı. 

Hayata geçirilen proje ile ilçede yeni doğan bebekler tespit edilip, aileleri ziyaret ediliyor. Ziyaretlere aynı zamanda vakıf mütevelli heyeti başkanı olması sebebi ile Kaymakam Hüseyin Çam ve Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı Müdürü ve personeli de katılıyor. Böylece ziyaret edilen ailelere “ Hayırlı evlat olması” temennisinde bulunulurken, yeni doğan bebeklere de hoş geldin hediyesi takdim ediliyor.

Örnek Proje Hayata Geçti

İlk hoş geldin ziyareti kapsamında 4 aileyi ziyaret eden Kaymakam Çam, Küre Mahallesinde 1, Usta Mahallede ise 3 bebeğe hoş geldin hediyesini verdi. Ailelerin son derece memnun kaldığı ziyaretler sonunda kısa bir açıklama yapan Kaymakam Çam: “Doğum, düğün, ölüm insanlarımızın, ailelerimizin birlik beraberlik içinde olduğu özel günlerdir. Hayat denilen uzun bir serüvene ilk adımı atan yavrularımızı evlerinde görmek ve bu tatlı heyecanı yaşayan ailelerimize hayırlı olsun demek istedik. Vakfımızca hayata geçirilen Hoş geldin bebek projesi ile bu uygulamayı tüm ilçeye yaygınlaştırma kararı aldık. Bugün gerçekleştirdiğimiz ilk ziyaretler ile ne kadar doğru bir iş yaptığımızın somut dönüşlerini aldık.

Murgul Nüfusu 1 Yılda Yüzde 8 Azaldı

Türkiye’de gerçekleşen nüfus artışının aksine Murgul’da hızlı bir nüfus azalması olduğunu kaydeden Kaymakam Çam:” Geçen yıl aldığımız veriler doğrultusunda ilçe genelinde 6600 olan nüfusumuz Gerek doğum hızının az olması, gerek göçlerle 1 yılda 6100’a kadar düşmüş durumda. Bu ilçemiz adına olumsuz bir tablo olarak karşımıza çıkıyor” dedi.

Share
481 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?