logo

Murgul’da Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Yapıldı

Artvin’in Murgul İlçesi’nde Halk Eğitim Merkezi tarafından yıl sonu sergisi açıldı.

Murgul Kaymakamlığı Kültür Merkezi’nde düzenlenen yıl sonu sergisi açılış programına Artvin Valisi Kemal Cirit’in eşi Seval Kaya Cirit Hanımefendi, Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam, Artvin Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail İnan, çeşitli daire müdürleri, kursiyerlerin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Murgul Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Tarlan Seyidoğlu yaptı.

Seyidoğlu konuşmasında, hayat boyu öğrenme ilkesi ile hareket eden halk eğitimi merkezlerinin gerek örgün eğitim gerekse örgün eğitim dışında bulunan tüm bireylerin yaş gözetmeksizin çeşitli alanlarda ve değişen şartlara göre becerilerinin geliştirilmesi ve yeni meslekler edinmelerini üstlenmiş  kurum olduğunu söyledi.

Halk Eğitimi Merkezlerinin toplumda birlik, beraberlik, sevgi, saygı ve dayanışmanın gelişmesine katkı sağlayan birer rehberlik, danışmanlık ve rehabilitasyon merkezi gibi çalışmalarını yürüttüğünü belirten Seyidoğlu; “Bunun yanı sıra yapılan eğitim çalışmaları ve faaliyetlere farklı yaş guruplarından bireylerin katılımı ile kültürel değerlerin gelecek kuşaklara aktarılması boyutunda bir köprü vazifesini yerine getirmektedir. Murgul Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak imkânlarımız dâhilinde 2014-2015 eğitim öğretim yılında şu ana kadar; İlçemiz genelinde 39 kurs açarak, bu kurslarımızda 351’i kadın 253′ ü erkek olmak üzere toplam 604 kursiyerimize çeşitli alanlarda eğitim imkânı sağlanmış bulunmaktadır” diye konuştu.

Daha sonra konuşan Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam ise şunları söyledi: “Tabiri caizse bugün hasat zamanı. Nasıl tarımda bir ürünü ekersiniz, onun hasadı için çeşitli çalışmalar yaparsınız ve en sonunda da hasat edersiniz bugünde bir yıl boyunca kursiyerlerimizin el emeği göz nuruyla yapmış oldukları çalışmaların neticesini hep beraber inşallah açacağız. Öncelikle bütün kursiyerlerimize göstermiş oldukları emeklerden dolayı şükranlarımı sunuyor teşekkür ediyorum. Halk eğitim bir amaçtan ziyade amaca ulaştıran araçtır. Asıl amaç burada vatandaşlarımızın aile ekonomilerine katkı sağlamaktır. Aynı zamanda vatandaşlarımız arasındaki dostluğu, kardeşliği akrabalığı, komşuluk bağlarını çok daha kuvvetlendirebilmektir. Çünkü bizi ülke olarak en önemli kılan husus birbirimizle olan diyaloglarımızdır. Aile içerisindeki ve mahalle içerisindeki diyaloğumuz, ilçe içerisindeki diyaloğumuz, işte halk eğitim her zaman her yerde ve her yaşa eğitim sloganıyla bir yola çıkmış her yaştan gruplara kendi becerilerine uygun olarak ekonomik katkı sağlayacak çeşitli kursalar ve çalışmalar yapmıştır” dedi.

Konuşmaların ardından kursiyerler ve eğiticiler tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi sunuldu. Yıl boyunca çeşitli kurslara katılarak başarı sağlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Kültür Merkezi’ndeki programın sona ermesinin ardından kursiyerlerin yıl boyunca yapmış oldukları çalışmaların sergilendiği Belediye Düğün Salonu’na geçildi. Serginin açılış kurdelesini Seval Kaya Cirit Hanımefendi ile Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam kesti. Hanımefendi Cirit daha sonra yapılan çalışmaları inceleyip kursiyerlerle sohbet etti.

Programın sona ermesinin ardından Hanımefendi Cirit ilçeden ayrıldı.

AVBM

Etiketler: » »
Share
2172 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?