logo

Murgul’da Başköy’ün Su Sorununa Neşter Vuruluyor

Başköy Yukarı ve Aşağı Balaban Mahallelerindeki su sorununa kalıcı olarak neşter vuruluyor.

Başköy Yukarı ve Aşağı Balaban Mahallelerindeki su sorununa kalıcı olarak neşter vuruluyor.

Yaklaşık 20.000 TL’yi bulan proje maliyeti ile şimdiye kadar 2000 metre PVC içme suyu borusu kullanılırken, buna ilaveten 2000 metre su borusu daha ilave edilmesi planlanıyor. İl Özel idaresinden özel olarak getirilen Paletli Mini kanal kazıcının kullanıldığı projede Su borularının maliyeti Köylere Hizmet Götürme Birliğince Karşılanıyor.

Başköy Köy Muhtarlığının koordinesinde, köy halkının işçiliği üstlenmesi ile tamamlanacak proje sonrası 2 mahallenin içme suyu sorunu kalıcı olarak çözüme kavuşacak.

Kaymakam Çam Ve Meclis Başkanı Dilberoğlu Projeyi Yerinde İnceledi

Projenin başlaması ile birlikte yapılan çalışmaları denetlemek üzere Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam ve İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu Başköy’e bir inceleme ziyareti gerçekleştirdi. Burada çalışmalar hakkında köy muhtarından ve personelden bilgi alan Kaymakam Çam ve Başkan Dilberoğlu, 1850 metre rakımda bulunan suyun kaynağına kadar yürüdü. Suyun kaynak noktasında düzenleme yapılması gerektiğini ifade eden Kaymakam Çam, bu konuda çalışmaların bir an önce başlaması için gerekli talimatlarını orada bulunan yetkili personele iletti.

Share
1883 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?