logo

Murgul’a İkinci Cadde Müjdesi

Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, Murgul halkına ikinci cadde müjdesi verdi.

Başkan Çavuş, 27 Mayıs 2015 tarihinde yapımına başlanan 2. Cadde çalışmalarında artık son düzlüğe girildiğini belirtti.

 

Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “ Hani, Murgul tek cadde denirdi ya… Yapılamaz ikinci cadde diye söylenirdi… 27 Mayıs 2015 Tarihinde “BİSMİLLAH” diyerek yapımına başladığımız, “Yapılamaz” denilen 2. Cadde çalışmalarında artık son düzlüğe girmiş bulunuyoruz.

Ziraat Bankasının ön kısmından başlayıp Murgullu olan herkesin kullandığı tabirle Kemhel burnunda anayola kavuşturduğumuz 2. Caddemiz, 472 metre uzunluğunda ve ortalama 5,5 metre genişliğinde olup 342 metresi parke taşı, 130 metresi ise asfaltla kaplanacak şekilde projelendirilmiştir. 2. Caddemize ilk etapta Murgul Belediye Düğün Salonuna inen yoldan erişilecek olup caddemiz, 2016 Yılı içerisinde Köprübaşı mevkiinde yapılacak olan viyadükle anayola bağlanacaktır. Ayrıca Kemhel Burnu kısmında dolgu çalışmaları devam etmekte olup yapılacak kavşakla trafik akışı güvenli ve rahat bir şekilde seyrine devam edecektir.

  1. Caddemizin 1. Etap çalışmaları kapsamında yol kenarına Asma Köprünün olduğu kısma kadar 2 metre genişliğinde, taşıyıcı aksamı çelik konstrüksiyon, yürüyüş kısmı ise ahşap olarak tasarlanan yaya yolu yapılacaktır. Yaya yolu güzergahında ise 1 metre genişliğinde 3 metre uzunluğunda 4 adet dinleme ve oturma yeri yapılacaktır. 2016 yılı içerisinde ise D.S.İ nin yapacağı ıslah çalışmaları ile Murgul Deresinin karşı yakasına da taşkın duvarı yapılacak ve D.S.İ’nin bu çalışmasının bitirilmesini müteakip 2. Etap çalışmalarına başlanacaktır. 2. Etap çalışmaları kapsamında ise Murgul Deresinin karşı yakasında da aynı şekilde yürüyüş yolu yapılacak ve derenin iki yakası, çelik konstrüksiyon olarak tasarlanan kemer köprülerle birleştirilecektir.

Murgul’umuzun çehresini değiştirecek, güzelleştirecek ve şehir içi trafiğini rahatlatacak bu projemiz, daha başlangıç niteliği taşımakta olup her daim her şeyin en iyisi ve en güzeline layık olan Murgul’a ve Murgullu Hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Share
1039 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?