logo

Murgul Yayla Yolları İncelendi

Murgul Kaymakamı Hüseyin ÇAM, yayla sezonun açılması ile vatandaşlardan gelen yoğun talep doğrultusunda yayla yollarını inceledi.

Sıkıntılı gördüğü alanları tek tek belirleyen Kaymakam ÇAM, gelecek hafta içerisinde iş makinesinin bölgeye sevk edilmesini ve çalışmaların derhal başlaması için gerekli talimatları verdi. Kaymakam Hüseyin ÇAM, yayla izlenimlerini şöyle aktardı:

“Ziyaret sırasında yaylaya yeni göç etmiş vatandaşlarımızla karşılaşmak ise bizim için ayrı bir sürpriz oldu. Karşılaştığımız bu sıcakkanlı vatandaşlarımızla sohbet ederek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdik. Ramazan olması nedeni ile her ne kadar yaylanın soğuk suyundan içemesek dahi, mis kokulu yayla çiçeklerini koklayıp, muhteşem manzaranın tadını çıkarmak bizim için cabası oldu. 2 bin 200 metre rakımda gördüğümüz bu güzellikler karşısında vatandaşlarımızın yaylalara duyduğu haklı sevdayı daha iyi anlama imkanına kavuştuk.”

Çermikte Kamelyalar İle Park Hazır

Öte yandan, Murgul ilçesinde Çermik için hazırlanan kamelyalara oturaklı masalar monte ettirildi. Tesiste 10 kişinin rahatlıkla oturabileceği masalarla geniş aileler rahatlıkla pikniklerini yapabilecek. Ayrıca pikniğe gelen ailelerin çocukları da keyifli vakit geçirebilsin diye yaptırılan oyun parkı da neredeyse bitiyor.

Kabaca’da Bal Üreticileri Ziyaret Edildi

Ayrıca Murgul Kaymakamı Hüseyin ÇAM, bugün bölgenin en önemli bal üretim merkezlerinden biri olan Kabaca Vadisindeki bal ve arı üreticilerini ziyaret etti.

Sezonun aşırı yağışlı geçmesi nedeni ile bu yıl istedikleri verimi alamayacaklarını ifade eden üreticiler, kendini gösteren güneşle yeniden ümitlendiklerini söylediler. En az baktıkları arılar kadar çalışkan olan üreticilere Kaymakam Hüseyin Çam, bereketli bir sezon geçirmeleri dileğinde bulundu.

Share
1287 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?