logo

Murgul ve Borçka’da Öğrencilere Kudüs Anlatıldı

Gençlerimizin bilinçli bir kuşak olmalarını ve geleceği daha donanımlı karşılamalarını sağlamak amacıyla gezi deneyimlerini de paylaşan Gençlik Lideri Öztürk, Kudüs’ün biz Müslümanlar için ne denli önemli olduğunu çocuklarla ve gençlerle paylaşmaya devam ediyor.

Murgul ve Borçka ilçesinde ortaokul ve lise öğrencilerine Kudüs İzlenimlerini anlatan Öztürk; “Medeniyetimizin Keşfi Kudüs projesi kapsamında 180 kişi ile 09-13 Mayıs tarihleri arasında Kudüs’e gittik. Gelip bütün öğrencilerimize, çocuklarımıza orada neler gördüğümüzü ve neler yaşadığımızı anlatıyoruz. Ara ara programlar yapıp okullarda çocuklara ve gençlere sunum yapıyorum. Bizim için çok önemli bir yere sahip olan Kudüs’ü anlatıyorum. ” dedi.

Neden Kudüs?

Öztürk öğrencilere işte şu açıklamalarda bulunuyor: “Çünkü, Peygamberler şehri Kudüs işgal altındadır. Kudüs kurtulursa Dünya kurtulur.

Çünkü Mescid-i Aksa, Kudüs şehrinde. Mescid-i Aksa ilk kıblemiz, ikinci mecscidimiz ve üç haremden bir tanesidir.

Çünkü Mescid-i Aksa biz müslümanlar için çok önemlidir. Mescid-i Aksa’nın İslâm’daki müstesna yerinin en önemli nedenlerinden biri, Resulullah (s.a.v)’in İsrâ ve Miraç mekânı olmasıdır. Yüce Allah, İsrâ suresinin birinci âyetinde Mescid-i Aksa’yı adıyla anarak şöyle buyurur: “Kulunu, kendisine birtakım ayetlerimizi göstermek için bir gece Mescidi Haram’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescidi Aksa’ya yürütenin şanı pek yücedir. Şüphesiz o duyandır, görendir.” İfadelerini kullandı.

Share
244 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?