logo

reklam

Murgul Kaymakamlığı Çalışıyor

Murgul’da Çermik başta olmak üzere bir çok bölgede iş makineleri çalışıyor

Murgul Kaymakamlığı Murgul’un yayla ve turistlik alanlarındaki düzenleme ve geliştirme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Özellikle Çermik bölgesinde yapılan çalışmalar ile Murgul ilçesi güzel bir turizm alanına kavuşmuş oldu.

Çermik’te Çocuklarımıza Gölet Yapıldı

Murgul ilçe halkının nefes alma bölgelerinden biri olan Çermik bölgesinde düzenleme ve geliştirme çalışmaları gerçekleştirildi. Çermikte Çocuklara yönelik gölette yapıldı. Artık çocuklar bu bölgede rahatlıkla dereye girebilecekler ve serinleme imkanı bulabilecekler. Konuya ilişkin Murgul Kaymakamlığı tarafından bir açıklamada yapıldı. Yapılan Açıklamada; “Çermik’te dere yatağında yaptığımız ıslah çalışmasının ardından, çocukları ile pikniğe gelecek ailelerimizi de düşünerek maksimum derinliği 1.20 olan mini bir gölet oluşturduk. Artık Çermik’e gelirken büyüklerin kontrolünde olmak koşulu ile çocukların şortlarını da yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Çermik’te oluşan taşkınlar nedeni ile dere yatağına dolan malzemeyi doğal dokuya zarar vermeden tereyağından kıl çeker gibi temizledik. Böylece su seviyesini düşürerek dere suyunun Çermik alanına karışmasını engelledik. Şifalı Çermik suyuna artık ulaşmak artık daha kolay. Sıcak yaz günlerinde Çermik vatandaşlarımızın hizmetine hazır” denildi. Çermik bölgesinde yapılan çalışmaları Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam’da bizzat yerinde inceledi. Köylere Hizmet Götürme Birliği ve ilçe Özel İdaresi tarafından desteklenen çalışmaları yerinde inceleyen Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam, çalışmaların başarıyla yürütülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Öte yandan Murgul Kaymakamlığı Çermik’in eski ve yeni halini de internet sayfasından yayınlayarak bölgedeki değişimi gözler önüne sermiş oldu.

Murgul’da yayla yollarında çalışmalar sürüyor

Murgul ilçesinde ayrıca yayla yollarında da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Murgul İlçe Özel İdare Ve Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yayla yolları genişletme ve düzenleme çalışmaları başarıyla gerçekleştiriliyor. Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam bu bölgelerde de çalışmaları bizzat yerinde inceledi. Kaymakam Çam, yaptığı açıklamada; “Yayla yollarında daha önce belirlediğimiz alanların onarımının bitmesi ile vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda gerçekleştirilecek yeni çalışmaların ön incelemesini yaptık. Yayla yollarımızda daha önce tespit ettiğimiz sorunlu alanların onarımını tamamladık” dedi.

Murgul ilçesi yeni şantiye alanına kavuştu

Murgul Belediyesi ile İlçe Özel İdaresi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen şantiye alanı inşaatı tamamlandı. Özellikle Özel İdare ve Murgul Belediye makine ve araçlarının parkını da sağlayacak olan ve her iki kurumun şantiyelerini de içerisinde barındıracak şantiye sahasında inşaat çalışmaları tamamlandı. Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam ve Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, bölgede inceleme yaparak çalışmaların başarıyla tamamlandığına şahitlik ettiler. Kaymakam Çam ve Belediye Başkanı Çavuş, yaptıkları incelemede eksiklikleri de tespit ettiler. Kısa süre içerisinde şantiye alanına her iki kurumunda yerleşeceği belirtildi. Kaymakam Çam ve Belediye Başkanı Çavuş, “Murgul Belediyesi İle Özel İdaremizin Ortaklığında Oluşturulan Şantiye Alanı tamamlandı. İlçemize hayırlı olsun” dediler.

Şantiye alanının tamamlanması ile birlikte ilçe merkezinde kurulacak olan Murgul Meydanı projesine de hız verilmiş oldu.

Etiketler: » »
Share
1884 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?