logo

Murgul Bir Yiğidini Kaybetti

 

Murgul’da Erenköy Boydak Hidroelektrik Santralinin su alma bölümünü temizlemek isterken akıntıya kapılan Ercan Çelikarslan ne yazık ki hayatını kaybetti.

 

Murgul İlçesi’nde bulunan Erenköy Hidroelektrik Santralinin (HES) su alma bölümünü temizleme sırasında aralarında şantiye şefinin de bulunduğu iki kişi suya kapıldı.

Dün sabah saat 11.00 sıralarında meydana gelen olayda Murgul Erenköy yakınlarında bulunan Erenköy Boydak Hidroelektrik Santralinin su alma bölümünü temizlemek isteyen Şantiye Şefi Ercan Çelikarslan (27) ve HES çalışanlarından Osman Yüksek bir anda kontrollerini kaybetmeleri sonucu suya düşerek akıntıya kapıldı.

Olay yerine gelen AFAD ekipleri Şantiye Şefi Ercan Çelikarslan (27)’nın cansız bedenini 7 kilometre uzaklıkta bulunan Kamilet Köyü yakınlarında sudan çıkartırken, çalışanlardan Osman Yüksek ise yaralı olarak kurtarıldı. Yaralı Osman Yüksek Artvin Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Olayın yaşanmasının ardından Murgul’a bağlı Damar Köyü’nde  yapılacak olan Boğa Güreşleri Festivali iptal edildiği öğrenildi.Hayatını Kaybeden Ercan Çelikarslan ‘Murgul’da siyanüre hayır’ platformu kurucusu olduğu ifade edildi.

Murgul- Akantaş (Bucur) köyü muhtarı Hüseyin Çelikarslan’ın oğluydu. Bizde gazetemiz çalışanları olarak bu elim olayda hayatını kaybeden Ercan Çelikarslan’a Allah’tan rahmet, ailesine, dost ve akrabalarına sabırlar diliyoruz.  Mekanı cennet olsun…

Etiketler: »
Share
4011 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?