logo

Murgul Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor

Murgul Belediyesi Fen ve İmar işleri Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu yol yapım ve onarım çalışmaları Cengizler Sokak ile Aşağı Küre Mahallesi’nde devam ediyor.

 

Murgul Belediyesi’nin yol yapım ve onarım çalışmaları Cengizler Sokak ile Aşağı Küre Mahallesi arasında arsa sahiplerinin de desteği ve katkılarıyla bağlantı yolunun yapımına başlandı.

‘Murgul Yeni Caddesine Kavuşacak’

Yol yapımı ve onarımı çalışmalarının bitmesiyle gelecek dönemde yerleşime açılacak yeni bir mahallenin Murgul’da kurulmasının da temelleri atan Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyip arsa sahiplerine bu alanda yapılabileceklerini anlattı.

Murgul Belediyesi öte yandan Küre Mahallesi Basköy Caddesi’nde projesi hazırlanan Yeşil Alan ve park çalışmalarına da başlattı.

‘İmar planları revize edilecek’

Murgul Belediyesi ilçedeki çalışmalarının diğer kanadında ise, 1991 yılında hazırlanan ve günümüz şartlarına cevap veremeyen imar planlarının revize edilmesi kapsamında 1. Etap çalışmalarını başlattı.

Murgul Belediyesi tarafından İmar planlarının revize edilmesi kapsamında 1. Etap çalışmaları kapsamda imar Planlarına aitlik teşkil edecek etüt raporlarının hazırlanabilmesi için sondaj çalışmaları devam edileceği öte yandan 30 noktada ve her noktada 10 metre derinliğe kadar toplamda 300 metre sondaj yapılacağı belirtildi.

Share
463 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?