logo

Murgul Anaokulu Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazandı

Artvin’de yapılan törene okul Müdürü Esra Soyer Kahraman katıldı.

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı  arasında imzalanan protokol çerçevesinde Artvin Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde başlatılan Beslenme Dostu Okullar Programı kapsamında Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Konferans Salonunda ‘Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifika Töreni’ gerçekleştirildi.

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Artvin İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İrfan Akalın, Milli Eğitim Müdür Yrd. Kenan GÜRAY, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Beyaz Bayarak almaya hak kazanan Murgul Anaokulu Müdürü Esra Soyer Kahraman  törene katılarak ödülünü aldı.  

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Soylu; Beyaz Bayrak almaya hak kazan Murgul Anaokulu Müdürü Esra Soyer Kahraman´ı okulda görev yapan öğretmenleri ve çalışanları tebrik ederek, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı´nın  “Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması” başlığı kapsamında, “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılmasının hedeflendiği belirtti.

Soylu açıklamasını, diğer okullarımızın da bu hedefler istikametinde beyaz bayrak için bir sonraki yıl başvuruda bulunmalarını istediklerini belirterek, Murgul Anaokulunu tekrar tebrik ederek temiz sağlıklı ve örnek okul olma yolunda çalışmalarının ve başarılarının devamını diledi.

Share
655 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?