logo

Muhtarlar ve Nakliyeciler’den Cerettepe İçin Veto

Artvin’in Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetlerine karşı halkının mücadelesi devam ediyor. ÇED raporunun geçen yıl iptal edilmesi sonrasında şirketin madencilik faaliyeti için yeniden girişimde bulunması, önceki gün Artvin halkını sokağa dökmüştü. Bunun devamında maden şirketi farklı yöntemlerle çalışmalarına devam ediyor. Artvin Muhtarlar Derneği iletişime gecen maden şirketi, Ramazan ayı münasebetiyle yardımda bulunmak istemiş Muhtarlar Derneği yönetim toplantısın ardından şirketin kararını reddetmiş.

Artvin Muhtarlar Derneği 36 köy ve 7 merkez mahalle olmak üzere uzun zamandır ilimizde başarılı çalışmalar yürütüyor. İsimlerinden sıkça söz ettiren muhtarlar bu kez maden şirketinin ilgisini çekmiş olacak ki muhtarlar derneğiyle iş yapmak istemişler. Ramazan ayı dolayısıyla gıda ve benzeri yardım yapmak isteyen maden şirketi muhtarlar derneğiyle iletişime geçmiş. Başkan Azizağaoğlu şirketin teklifini şahsım adına kesinlikle kabul etmiyorum fakat dernek yönetimimle bir araya gelerek bu konuyu değerlendireceklerini ifade etmiş. Gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında ardından muhtarlar maden şirketiyle kesinlikle iş yapmayacaklarını kararını aldılar. Bu düşüncelerini şirket yetkililerine ifade eden dernek başkanı Cafer Azizağaoğlu, maden şirketiyle kesinlikle hiçbir anlaşma içinde olmayacaklarını beyan etmişti.

Öte yandan S.S. Artvin 1 No’lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığından maden sahasına taşımacılık teklifini ise reddetti. S.S. Artvin 1 No’lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığını Orhan Uçar, geçtiğimiz gün Yeşil Artvin Derneği’nde gerçekleşen toplantıda; “İstanbul’da bir firma kendilerini arayarak Kafkasör yaylasındaki maden sahasına çıkması için nakliye istemiş Uçar’da yönetim kurulu toplantısının ardından konuyu kendilerine anlatması Artvin halkını kendilerinin bu konuda hassas olduğu ve böyle bir anlaşmayı kabul etmeyeceğiz” ifadesini kullanmıştı. Bunun üzerine Başkan Uçar’ın ve nakliyeci kooperatifi üyelerinin bu tutumu toplantıda bulunanlar tarafından uzun süre alkışlandı.

Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan, Artvin’deki duyarlı sivil toplum örgütlerinin bu haklı mücadelemizde kendilerine güç kattıklarını ifade ederek kendilerini kutladı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1144 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?
#

Muhtarlar ve Nakliyeciler’den Cerettepe İçin Veto” için 1 yorum

  1. büyükartvinli : diyor ki:

    bir avuç altı kuru ınsanlar herşeye engel oluyorlar.
    artvın güç veren ıller arasında 6. sırada. işsizlik denen bırşeyvar.
    ınsanların ne çektiği umurlarında değil.
    artvın her tarafa porman ağaç, ağacı kesersın yıne dikersın ama iş lazım, maden lazım