logo

reklam

Muhtarlar Haftası Kutlandı

Bu yıl ilki düzenlenen 19 Ekim muhtarlar günü Artvin’de ziyaretlerle başladı.

 

Artvin Muhtarlar Derneği’nin talebi üzerine muhtarlar konfederasyonu girişimleri sonucu İçişleri Bakanlığı 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak kutlama kararı aldı. Bunun üzerine Artvin Muhtarlar Derneği “ 19 Ekim Muhtarlar Günü” münasebetiyle bir dizi etkinlikler gerçekleştirdi.

Artvin’deki mahalle ve köy muhtarları başta olmak üzere onlara eşlik eden Mahalli İdareler Müdürü filiz Özdemir Atatürk Anıtı önünde toplanarak açıklamalarda bulundular.

Artvin Muhtarlar Dernek Başkanı Cafer Azizağaoğlu yaptığı açıklamada; “3 Mart 2015 tarihinde İçişleri Bakanlığı Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumuz telebi üzerine mahalli İdare genel Müdürlüğü’ne yapmış olduğumuz müracaat sonucunda 19 Ekim 1829 yılında 2. Mahmut Dönemi’nde yayınlanan fermanla kurulan muhtarlar teşkilatının kuruluşu 19 Ekim tarihi Muhtarlar Günü olarak kutlamasına karar verilmiştir” dedi. Açıklamanın sona ermesinin ardından muhtarlar Artvin Vali Yardımcısı Mutlu Almalı’yı makamında ziyaret etti. Karşılıklı sohbet şeklinde gerçekleşen ziyarette Vali Yarımcısı Mutlu Almalı, muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlayarak başarıların devamını diledi.

Murgul Kaymakamı Çam, Muhtarlar Derneği’ni Ziyaret Etti   

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısı ile Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam, Muhtarlar Derneği Dernek Başkanı Ayhan Aydın’ı Ziyaret Etti.

Muhtarlar adına kısa bir açıklama yapan Dernek Başkanı Ayhan Aydın; “ikameti köylerimizde olan birçok vatandaşımız özellikle kış mevsiminde ilçe merkezinde oturmaktadır. Köy muhtarlarımız ile olan işlemlerde ilçe merkezi buluşma noktası durumundadır. Kurduğumuz bu dernek sayesinde dernek binamız, muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın buluşma noktası olacaktır. Burada vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Murgul’da oluşturulan Muhtarlar Derneği’nin ilçenin birlik ve beraberliğine önemli bir katkı sunacağını vurgulayan Kaymakam Hüseyin Çam; “ülkemizde sivil toplum kuruluşları çok önemli bir rol üstlenmektedir. Muhtarlarımızca oluşturulan bu dernek ile muhtarlarımızın daha organize, daha sosyal, vatandaşlarımıza hizmet götürme noktasında daha aktif olacakları kanaatindeyim. Bu derneğin ayrışmanın değil, birleşmenin yeri ve adresi olması dileği ile Muhtarlarımıza, ilçemize hayırlı olsun“ dedi.

Etiketler: »
Share
1127 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?