logo

Vali Cirit’e Tepki !

P1000645

Artvin Muhtarlar Derneği tarafından 9 Mayıs 2015 tarihinde Murgul ilçesinde gerçekleştirilen “Birlikte Yaşamaya Varız”, “Yaban Hayvanlarının Yerleşim ve Tarım Alanları Üzerinde Kurduğu Baskının azaltılması”  konulu muhtarlar toplantısında yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundular.

Artvin Muhtarlar Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu toplantılarını her ay, bir ilde yapmaktadır. Bunun nedeni de her ilin kendi sorununu yerinde görmek ve gündeme getirmektir. Bugüne kadar ki yapılan tüm toplantılara katılan Artvin Muhtarlar Derneği yönetimi gittiği her ilde Artvin’in resimleriyle giydirilmiş aracımızla Artvin’in tanıtımına katkı sağlamaktadır. Muhtarların sorunlarını dile getirmiştir.

Katıldığımız tüm ilerde ki toplantılara o ile ait bakan, iktidar ve muhalefet parti milletvekilleri, valisi, müdürleri, belediye başkanları, ilçe kaymakamları 81 il ve toplantı yapılan ilin muhtarları katılmaktadır. Bizlerde aynı toplantıyı ilimizin Murgul ilçesinde başlatıp Artvin ilinde sonlandıracaktık. Toplantıya katılmaları için gittiğimiz illerde ki katılanlar gibi herkesi davet ettik. Sayın Valimiz Kemal Cirit katılmadığı gibi yerine vekaleten de başka birini göndermedi. Her ilçenin kaymakamları toplantıya davet edilmesine rağmen toplantıya sadece Hopa Kaymakamı ve Murgul Kaymakamları katıldı. Partilerden Ak Parti Milletvekili İsrail Kışla, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Uğur Bayraktutan, MHP Milletvekili Adayı Muhammed Altunal toplantının açılış bölümüne kadar kaldılar, konfederasyonumuzun asıl önemsediği illerin sorunları tanıtım bölümlerinde kalmamış olmaları konfederasyon yetkilileri ve biz muhtarları derinden üzdü.

Değişik illerden gelen Konfederasyon Başkan Yardımcısı, Federasyon Başkanı, dernek başkanları ve yöneticileri ile muhtarlarımız bu tablo karşısında üzüntülerini dile getirerek, toplantı gecesi Murgul İlçesinde kaldıktan sonra; iki günlük Artvin programını iptal edip illerine geri döndüler.

Konfederasyonumuzun tüm illerde düzenlediği illerin tanıtımı, sorunları ve gelişimleri toplantılarında siyasiler ve bürokratlar hatta bakanlar katılarak toplantının sonuna kadar kalmışlardır. İlimizde yaşanan bu durum bizi ev sahibi olmamız münasebetiyle biz Artvin muhtarlarını mahcup durumda bırakmıştır.

Öte yandan biz muhtarları ve toplantımızı önemseyen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Hopa kaymakamı Mehmet Ali Öztürk ve İlçesinde bize göstermiş olduğu ilgi, alakadan dolayı Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam’a teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Share
2630 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?