logo

reklam

Muharrem İnce Arhavi’de!

16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandum oylaması öncesi Cumhuriyet Halk PartisiYalova Milletvekili Muharrem İnceArhavi’de vatandaşlarla buluştu. İnce referandumda neden HAYIR denilmesi gerektiğini anlattı.

Konuşmasına, Cumhuriyet’in başı belada biz onun için buradayız diyerek başlayan İnce, “çünkü abidukgubidik yöntemlerle başbakan oluyorlar.Onlar  bu şeyleri anlayamaz. Şimdi bundan inşallah kurtulacağız. Sandığın başında kararsız olmayacağız.  Bana bir şey olmaz demeyeceksiniz ben AKP’liyim bana hiçbir şey olmaz demeyeceksiniz ve sandığa gideceksiniz.  Çünkü mahallenin başına gelen senin de başına gelecek.

Sandıkta Arhavi yakışanı yapacaktır

Yetmiş yaşındaki büyüklerime sesleniyorum. Arazilerinizin tapularını oğullarınıza vermiyorsunuz da 80 milyonluk ülkenin tapusunu birine nasıl veriyorsunuz!Bir oyla ne olur demeyin! Bir oyla her şey değişir. Sandıkta Arhavi yakışanı yapacaktır. Buna eminim” dedi.

İzmir Marşı’ndan Evet’çiler hoşlanmıyor ama olsun İzmir Marşı’ndan Yunanlılarda hoşlanmıyor değerli vatandaşlar

İnce, konuşmasına, İzmir Marşı’ndan Evet’çiler hoşlanmıyor ama olsun İzmir Marşı’ndan Yunanlılarda hoşlanmıyor değerli vatandaşlar diyerek devam etti.

Bu ülkenin minarelerinden ezan özgürce okutuluyorsa bu şehitlerimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesinde okutuluyor diyen İnce, “ Tek bayrak için evet diyor. Yani hayır çıkınca çift bayrak mı olacak! Siz bizi Ankara’nın göbeğine diktiğiniz Barzani’nin bayrağı ile mi karıştırdınız! Utanmazlık tavan yapmış!

Arsin’de gördüm Cumhurbaşkanının resminin altında yazmış, “üzülme Allah seninle!” Kim söyledi ise Allah’ın yanında olduğunu! Şu utanmazlığa bakın!

Geçende Balıkesir’de gördüm şöyle yazıyor: “ göklerden gelen bir karar vardır. Ne kadar ilkel İslam’ı Müslümanlığı bilmeyen kafa. Allah oysaki her yerdedir. O hala Allah’ı gökte sanıyor! Allah’la aldatmak işte böyle bir şeydir” şeklinde konuştu.

Evet Demenin Bir Kişiye Faydası Var!

Evet demenin bir kişiye faydası olduğunu vurgulayan İnce, “Evet verdiğinde neye evet dediklerini bir anlatayım. 18 yaşında lise son sınıfında olan bir genç milletvekili olacak. Umarım bir çay üreticisinin oğlu da milletvekili olur. Zenginin çocuğu 18 yaşında milletvekili olacak. 20 Bin TL maaş alacak! Dokunulmazlığı olacak. Fakirin çocuğu ne olacak! İşte ben buna hayır diyorum kardeşlerim.Sandığa gidiyorlar seni kandırıyorlar. Diyorlar ki Allah için evet Kuran için evet! Değerli vatandaşlar seni kandırıyorlar!Evet derseniz bir kişi yasamanın başı yargının başı ordunun başı milletin başı herşeyin başı olacak. Anayasa mahkemesinin üyelerini kendisi belirleyecek. OHAL’i kendisi belirleyecek!

Azerbaycan’da Aliyev akşamdan eşine söz vermiş sabahleyin de eşini Cumhurbaşkanı yardımcısı yaptı. Bu devlete bu Cumhuriyete gözümüz gibi bakmalıyız. Bazıları bizim gözümüzle bakmıyor ne yazık ki. Biz içimizdeki Cumhuriyetin aşkıyla hayır diyeceğiz” dedi.

İşte Türkiye’de ki faşizmde Bu

Konuşmasına 30 yıl önce Artvin’in ilçesi Borçka’da öğretmen iken yaşadığı bir anı ile devam eden İnce, “Değerli Artvinliler bugün düşündüm de tam 1986 da 22 ya da 23 yaşında genç bir öğretmen olarak Borçka’da yaşadığım bir olay aklıma geldi. Anavatan Partisi Milletvekili Süleyman Hatinoğlu ile bir ay önce mecliste karşılaştık bu olayı ona da anlattım. Benim çalıştığım okula gelmişti Süleyman Hatinoğlu, bana dedi ki ANAP’a oy vereceksin.  Ben de dedim ki ben ANAP’a oy vermem. Düşünebiliyor musun bir devlet memuru bunu milletvekiline diyor bunu! Bir ay sonra bir daha karşılaştık. Ve bir oy bana vereceksin dedi. Biz birkaç gün sonra yeniden karşılaştık ve bana tekrardan oy ver dedi. Sandığa gittik ama oy veremedim elim gitmedi dedim. Sonra seçimden sonra Süleyman Hatinoğlu beni gördü ve oy verdin mi dedi. Ben de hayır vermedim dedim oda bana aferin dürüst olmak lazım her şeyden önce dedi. Şimdi ben sizlere sesleniyorum. 30 sene sonra bugün bir devlet AKP’li bir milletvekiline sana oy vermedim diyebilir mi? İşte Türkiye’de ki faşizmde bu!” dedi.

İnce konuşmalarının ardından Borçka ilçesinde vatandaşlara hitap etmek üzere yola çıktı. İnce’ye Arhavi de CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt ve partililer de eşlik ettiler.

Share
714 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?