logo

Muay Thai Dalında İkinci Madalya Geldi

 

Artvin’in Muay Thai Dalındaki İkinci Madalyası Yine Yasin Yılmaz’dan Geldi

Türkiye Muay Thai Federasyonu 2015 Gençler – Büyükler ve Bayanlar Karadeniz Bölge Şampiyonasında Artvin ilini temsil eden Yasin Yılmaz ikinci madalyasını elde etti.

6-8 Mart tarihleri arasında Ordu Üniversitesi Spor Salonunda yapılan Karadeniz Bölge Şampiyonasında 14 ilden toplam 320 sporcunun katıldığı müsabakalarda Artvin ilimizi temsilen 63.5 kg’da Yasin Yılmaz bronz madalyanın sahibi oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yasin Yılmaz; “6-8 Mart tarihleri arasında Ordu Üniversitesinde Türkiye Muay Thai Federasyonu 2015 Gençler – Büyükler ve Bayanlar Karadeniz Bölge Şampiyonasında Artvin ilini temsil tek başıma gittiğim müsabakada Bronz madalya sahibi olduğum için mutluyum. Bu sporu yapmamdaki hedef stresimi atmak için bu branja ilgi duydum. Ordu Üniversitesindeki Artvinlileri bana verdiği güç ve destek görülmeye değerdi. TV’lerdeki kick-box maçlarını izlerken o heyecanı o adrenalini yaşamak istedim. Atakan Kara hocamız sayesinde Muay Thai sporuna katıldım ve kendimi buraya ait olduğumu hissettim. Bir sürü maddi manevi fedakarlıklar yaptık. Destek almamız gereken yerlerden maalesef destek alamadık. Bana maddi desteklerinden dolayı Şimşekler Elek. Nak. Ltd. Şti. sahibi Musa Şimşek’e, aile yakınlarıma ve Atakan Kara Hocamın hocası şimdi de Kempo Milli Takım Teknik Direktörü ve Muay Thai Milli Takım Antrenörü olan sayın Ramazan Çeliktürk’e vermiş olduğu destekler için çok teşekkür ediyorum” diye ifadelerde bulundu.

Share
610 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?