logo

Miniklerden Asker ve Polise Duygu Dolu Mektup

Artvin’de öğrenciler Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde görev yapan polis ve askerlere mektup gönderdi.

Artvin Çoruh İlkokulu 4/D sınıfı öğrenciler yazmış oldukları duygu dolu mektupları, PTT aracılığıyla ülkemizin dört bir yanında görev yapan polis ve askerlere gönderdiler.

Minik öğrenciler asker ve polisler için duygularını kağıda dökerken bazı öğrenciler de resim çizerek duygularını anlatmaya çalıştılar. Mektupları göndermek üzere öğrencilerle birlikte postaneye gelen Artvin Çoruh İlkokulu Okul Müdürü Özcan Köse ve minik öğrencilerin Sınıf Öğretmeni Deniz Engin öğrencilerine bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ettiler.

Son günlerde ülkede yaşanan terör olaylarından öğrencilerin çok etkilendiklerini ve moral amaçlı asker ve polisler için mektup yazdıklarını ifade eden, Sınıf Öğretmeni Deniz Engin, “duyarlı öğrencilerimizin vatanı canı pahasına koruyan bu kutsal görevi yapan, ölümsüz şehitlerimiz için gösterdiği bu anlamlı davranış beni çok mutlu etti” dedi.

Bu anlamlı davranışlarında öğrencilerini yalnız bırakmayan Artvin Çoruh İlkokulu Okul Müdürü Özcan Köse ise yaptığı açıklamada; “vatanımızı kanları ve canları pahasına koruyan bu uğurda gazi ve şehit olan kahraman emniyet mensuplarımıza ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızı yalnız bırakmayan sevgili öğrencilerimizi kutluyor anlamlı davranışlarından dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Öğrenciler tarafından yazılan mektuplar ve çizilen resimler öğretmenleri tarafından toplanarak gönderilmek üzere zarfa konuldu.

Öğrenciler bu anlamalı davranışlarını ise hatıra fotoğrafı çekilerek ölümsüzleştirdiler.

Ç.P.

 

Etiketler: » » » » »
Share
847 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?