logo

Minik Eller Tohumları Toprakla Buluşturdu

​“Haydi Çocuklar Tohum Toplamaya” kampanyası amacına ulaştı, minik eller topladıkları tohumları toprakla buluşturdu, ardından yaban hayvanları için ormanda meyve fidanı dikti.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğünce, bozulan doğal dengenin yeniden ihdası, yabani meyve ormanları ile faunanın ormanda rahat yaşam bulması ve geleceğin büyüklerinin şimdiden tohum, fidan, orman ve doğa bilincinin oluşturulması amacıyla Artvin İl Merkezinde bulunan Anaokulu, İlkokul ve Ortaokullarda “ Haydi Çocuklar Tohum Toplamaya” kampanyası başlatılmıştı.

Kampanya sonucunda sandıkların içine en çok meyve tohumu toplayan, Anaokullarından Milli Egemenlik Anaokulu, İlkokullardan Çoruh İlkokulu, Ortaokullardan Atatürk Ortaokulu birinci oldular. Tohum Toplama kampanyasına katılan okullardan gelen öğrenciler, öncelikle toplanan meyve tohumlarını toprakla buluşturdu, ardından daha önceki yılda toplanan tohumlardan oluşan meyve fidanlarını yaban hayvanları için Kafkasör mevkiinde oluşturulan “Tohum Toplama Kampanyası Hatıra Ormanı”na diktiler.

Yağmura rağmen, büyük bir coşku içerisinde yapılan etkinliğe, Artvin Orman Bölge Müdürü M. Sedat Ecevit, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gürsel Seçkin, Orman İşletme Müdürü V. Bülent Eldemir, İşletme Müdür Yardımcısı Alim Çelik, Merkez İşletme Şefi Tuncay Bilmiş, Orman İşletme Şefleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Tören sonunda öğrencilere kır pidesi, meyve suyu ve ayran ikram edildi.

Share
416 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?