logo

Milletvekili Kışla’dan önemli katkılar

Vekil Kışla”nın girişimleri sonucunda son on gün içerisinde ilimiz adına önemli kazanımlar elde edildi

Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın ilimize yeni yatırımlar ve hizmetler kazandırma çalışmaları sürüyor. Milletvekili Kışla, son haftalarda yaptığı çalışmalar neticesinde ilimize yeni kazanımlarda bulundu. Milletvekili Kışla’nın gayretleri ile Hopa Balıkçılarının sorunu çözüme kavuşturulması için gerekli ödenek bulunurken, Artvin iline Sağlık Bakanlığı tarafından 6 yeni ambulans kazandırıldı. Şavşat Sosyal Güvenlik Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Projesi ihale edilerek müteahhide yer teslimi gerçekleştirilirken, Hatila Vadisi Milli Parkı Manzara Cam Seyir Terası Yapımı projesinin ödeneği sağlandı, ihalesi gerçekleştirildi ve projenin yapım çalışmalarına başlanması bekleniyor.

Hopa Balıkçılarının Sorunu Çözüme Kavuşuyor

Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın sıkı takip içerisinde bulunduğu Hopa Balıkçılarının sorunlarını çözecek olan balıkçı barınağı projesi için gerekli olan ödenek temin edildi. Milletvekili Kışla tarafındankonuya ilişkin yapılan açıklamada; “ Hopa ilçemizdeki limanın özelleştirilmesi sonrasında sıkıntı çeken balıkçılarımızın sorunlarının çözümü için yaptığımız çalışmalar sonuç vermiş ve proje bedeli 42 milyon TL olan barınağın proje yapımı için 2015 yılı yatırım programında 4.2 milyon TL ayrılarak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce ihalesi yapılacaktır. İlimize ve ilçemize hayırlı olsun” ifadesi kullanıldı.

Artvin’e 2015’te de 6 Yeni Ambulans

Sağlık Bakanlığı’ndan gönderilen yazıda Artvin’e hizmet vermek için tam donanımlı 6 yeni ambulans tahsisi yapıldı.2015 yılında 18 istasyonda 29 ambulans ve 294 personel ile 2014 yılında 16.144 hastaya hizmet veren 112 servisine Sağlık Bakanlığı tarafından 6 adet yeni ambulans tahsis edildi. Kışla tarafından yakın takip edilen ambulans hizmeti de gerçekleştirilirken, ambulanslar İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Şavşat Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası

Şavşat Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü yeni hizmet binası yapım işi ihale edilerek yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Yer teslimini alan müteahhit firma çalışmalarına başladı.

Hatila Vadisi Milli Parkı Manzara Cam Seyir Terası Yapımı

2014 yılı yatırım programına 100.000 TL ödenekle alınan Hatila Vadisi Milli Parkı Manzara Cam Seyir Terası Yapımı İşi ihale hazırlık çalışmaları devam ediyor. Yine Milletvekili Kışla tarafından titizlikle takip edilen proje Hatila Milli Parkı Sığıtın Taşı mevkiinde gerçekleştirilecek ve Milli Parka ayrı bir hava katacak. 100 Bin TL’ye mal olması beklenen proje bahar aylarının gelmesi ile uygulamaya konulacak.

Share
495 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?