logo

Milletvekili Kışla’dan Hopa’ya Teşekkür Ziyareti

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, AK Parti Hopa ilçe teşkilatını ziyaret etti. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinin de değerlendirildiği İlçe parti binasında yapılan toplantıda, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, AK parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven, İl genel meclis üyesi Hüsnü Çakır, Belediye meclis üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Milletvekili İsrafil Kışla’yı vekilleri olarak Hopa’da görmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden İlçe Başkanı İlyas Güven ”Ramazan ayının ilçemize, ülkemize ve tüm İslam âlemine birlik, dirlik, bolluk ve bereket getirmesini temenni ediyorum. Milletvekilimiz Sayın İsrafil Kışla’yı 25.dönem milletvekili seçilmesinden dolayı tebrik ediyor, yeni döneminde en az geçen dönem ki kadar üstün başarılar diliyorum, Allah yardımcısı olsun, Allah mahcup etmesin. Yeni yatırımların yeni dönemde de devam edeceğinden en ufak bir tereddüdümüz yok. Ak parti olarak girilen 11.seçimden de % 41 oyla birinci parti çıkmamızın haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye genelinde ki 45 milyon seçmenin 19 milyona yakın kısmının Ak partiye oy verdiğinin unutulmaması gerekiyor. Hopa ‘da bize desteklerini esirgemeyen tüm hemşerilerimize ‘de ayrıca teşekkür ediyorum.

Öz eleştiri yapmak gerekirse Hopa Ak parti olarak seçimi daha iyi düzeyde tamamlamayı hedeflemiştik. Planladığımız hedefe ulaşamama sebeplerini Belediye başkanımız, meclis üyelerimiz ve yönetim kurulumuz ile birlikte değerlendirdik.”Neden bize oy vermediler değil, neden oyunu alamadık” ana başlığında değerlendirmeler yaptık. Sonuçta milletin iradesine saygı duyuyoruz ve çıkan sonuçta sandıktan çıkan sonuca da herkes gibi bizde dersler çıkarttık. İkinci yarı yeni başlıyor, davamıza daha sıkı sarılarak tüm engellere, ihanetlere ve kumpaslara rağmen başımız dik, yüzümüz ak yolumuza devam edeceğiz. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin” diyerek sözlerini tamamladı.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’da yaptığı konuşmasında; “Milletvekilimiz Sayın İsrafil Kışla’nın 25.dönem milletvekilliğini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Kendisine ilçemize olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki siyaset hayatında üstün başarılar diliyorum” dedi.

Kışla: Aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğiz.

Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’da yaptığı konuşmasında aynı azim ve kararlılıkla çalışmalara kalınan yerden devam edeceğini, her ne olursa olsun Türkiye’nin en çok oy alan birinci partisi olduklarını ve %41’lik bir oy oranının azımsanmayacak bir oy oranı olduğunu belirtti. Ayrıca geçmişte %23-25’lerde oy oranına sahip olan partiler büyük neşe içerisinde olurlarken Ak Parti gibi bir parti13. Senesinde bile %41’lik azımsanmayacak oy alarak milli iradenin sembolü olduğunu ifade etti.

Kışla “Genel siyasette bazı kanunların seçimlere kadar yetişmemesi taşeron firma çalışanlarının durumu ve emeklilerimizin maaş iyileştirilme beklentilerinin bunlardan bir kaçı olduğunu belirten Milletvekili Kışla, yine Başkanlık sisteminin iyi anlatılamaması, Güneydoğu siyasetindeki eksiklerimiz ülke genelindeki oylarımızın beklenilen düzeyde olmama sebebi olarak sayılabilir. Artvin ili genelinde yapmış olduğumuz tespitlerde özellikle bir yılı aşkın Ak parti belediyesi olmuş ilçelerimizde oy kaybının olduğu bunu da yapılan ve yapılacak hizmetlerin iyi anlatılamamış olmasından kaynaklandığını, iki dönem Ak Parti belediyesi olmuş ilçelerinde ise çok az miktarda oy kaybı yaşandığını gördük. Bu da hizmetin amacına ulaştığını gösterir”. dedi. Toplantı soru ve cevap bölümünden sonra tamamlandı.

Daha sonra Hopa Belediyesinin iftar çadırında vermiş olduğu iftar yemeğine katılan Milletvekili Kışla, Çimenli köyü eşrafından hakkın rahmetine kavuşan Osman Gülcihan’ın Sundura mahallesinde bulunan evinde yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

Teravih namazına Hopa merkez camiinde katılan Kışla gece geç saatlerde ilçeden ayrıldı.

Ç.P.

 

Etiketler: » » » » » »
Share
842 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?