logo

Milletvekili Kışla Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Artvin AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısında bir araya geldi.

Artvin Belediyesi Marina sosyal tesisleri Artvin Sofrasında düzenlenen toplantıya Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın yanı sıra Artvin İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, AK Parti Artvin Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak, İl Genel Meclis Üyeleri Selman Güney, Mehmet Akalın, Artvin Belediyesi Muhtarlıklar Müdürü Mustafa Güner, merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, Muhtarlara daha önce Borçka’da bir toplantı yaptıklarını ve çok verimli olduğunu hatırlatarak şunları söyledi. Balta; “ Milletvekilimiz Sayın İsrafil Kışla bildiğiniz üzere yoğun meclis çalışması sonrasında yeniden ilimize geldi. Bizde İlimizde yoğun program hazırlayarak vekilimizi sizlerle buluşturduk. Muhtarlarımızın ne sorunu var ne talep ediyorlar yapılan hizmetlerden yatırımlardan memnunmusuz? Köylerinden acil ihtiyaçları nelerdir tarzında istişare toplantısı düzenleyelim dedik. Burada başta sayın milletvekilimize İlimiz için yaptığı özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Genel Sektelerimiz Orhan beyinde sağlıklı bilgi alışverişi olması dolayısıyla toplantımıza davet ettik. Bizleri kırmayıp katıldığı için ona da ayrıca teşekkür ediyorum. Buna benzer bir toplantıyı daha önce Borçka ilçemizde yaptık çok da verimli geçti. Muhtarlarımız köylerinde ki sorunlarını isteklerini teşekkürlerini bizzat bizlere Milletvekilimize ilettiler nitekim sorunların çözümü noktasında da ona göre yol haritası belirlendi. Bu toplantıları diğer ilçelerimizde de gerçekleştireceğiz” diyerek toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, her fırsatta muhtarlarla vatandaşlarla bir araya geldiklerini bu toplantıların verimli olduğunu, temsil ettikleri köy ve mahallelerin acil çözülmesi gereken ihtiyaçları masaya yatırmak istediklerini söyledi. Kışla ; “ Elimizden geldiği kadar ilimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Gecemiz gündüzümüz yok. Vazifemizi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Sizlerde tabii ki aldığınız oylarla köylerinize hizmet ediyorsunuz. Her hizmeti sağlayamadığımız zamanlar oluyor. Yerine göre Milletvekilinin Belediye Başkanının hatta bir Bakanın aşamadığı sorunlar oluyor. Bizde bir şekilde yetkimiz dâhilinde ilimiz için gerekli yatırımları getiriyor sorunları tek tek çözüyoruz. Keşke köyleri tek tek ziyaret edip sorunlarını dinlesek ama olmuyor. Yasama faaliyetleri devam ediyor biliyorsunuz.

İl özel idaresine teşekkür ediyorum. Dar imkânlarla az personelle çok iş yapmaya çalışıyorlar. Eper bir asfalt sıkıntımızı da giderdik. Kadir Topbaş bey’den 2 bin ton asfalt aldık. Yine 3 bin ton sözü var. Bazı yıllar 100 km ye yakın asfalt yaptığımız oldu. 4000 km köy yolu ağımız var. Ve haliyle maliyetler yüksek. Sel felaketleri ile boğuştuk epey zaman. Haliyle oralara ağırlık vermek zorunda kaldık. Bugün sizleri dinleyeceğiz. Temel problemleriniz ile ilgili yol su elektrik ile ilgili ne var. Acil çözülmesi gereken ihtiyaçlarınız nelerdir. Bugün bunun için bir araya geldik” dedi.

Artvin İl Özel İdaresine geçen yıl 35 Milyon TL ödeneğin haricinde 22 Milyon Tl geldiğini bunun için Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın çok büyük katkısı olduğunu hatırlatan İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, “ Artvin’de bütün köylerimize hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Seyitler köyünün alt yapı çalışmalarına başladık biran önce bitirmeyi planlıyoruz. Yine benzer birkaç köyümüz var. Nüfus yoğunluğu olan köylerimize ağırlık veriyoruz.

Geçtiğimiz yıl 35 milyon gelen ödeneğimizin dışında Ankara’dan bütçe harici gelen rakam 22 milyon tl daha geldi. Bu konuda büyük emeği olan sayın milletvekilimiz İsrafil Kışla’ya şahsı ve sizlerin huzurunda yeniden teşekkür ediyorum. Bunları biz bürokratların alması gerçekten çok zor. Ama sayın milletvekilimiz bunları başardı. Ödemelerimizin yaklaşık 11 milyon’u yakıt ödeneği. Diğer giderler hidrolik malzemeler hariç. Hizmet alımında çalışan personel giderimiz de yaklaşık 10 milyon tl civarında. Bir kısım birliklere ödediğimiz rakamlar var. Mesela Milli Eğitime ayırdığımız bütçemizin yüzde 20’si dolayısıyla topladığınız da 3 kaleme 30 milyon TL’nin üzerinde harcama yapıyoruz. Makine parkımız makinelerin bakım servis ücretlerini de ilave edersek bu rakam daha da artıyor. Eğer vekilimiz o ödenekleri sağlamasaydı biz sadece makine parkını idare edebilir ufak tefek işleri yapabilirdik” dedi.

Artvin Muhtarlar Derneği Başkanı Cafer Azizağaoğlu’da muhtarları bir araya toplayıp sorunlarını dinlediği için Milletvekili İsrafil Kışla’ya teşekkür ederek şunları söyledi. Aziağaoğlu ; “ Başta sayın milletvekilimize ve İl Başkanımız Erkan Balta’ya böyle bir toplantıyı organize ettikleri için teşekkür ediyorum. Sayın vekilimizin açıklamaları vermiş olduğu müjdeler bizleri çok sevindirdi. İki kat paranın geleceğini söyledi bu bizim için çok önemli. Muhtarlarımıza bu toplantıya katıldıkları içinde çok teşekkür ediyorum. Bizim en önemli zorluk çektiğimiz konu AFAD olan köylerimize daha çok desteğin gelmemesi. İş-Kur alımlarından bu sene için 2 şer kişi istiyoruz. Biz bu personellerden çok önemli faydalar sağlıyoruz. Bir başka husus da KÖY-DES çok iyi gidiyor. Bu sene iyi bir vali yardımcımız ilgileniyor. Çok başarılı çalışıyor. Bir iki yıl alınmamasını istiyoruz. Yıl sonuna kalınca iyi olmuyor. Muhtarlarımıza uçak ve otobüslerde indirim yapılmasını da talep ediyoruz. En önemli sorun ise silah ruhsatı konusunda bizler sıkıntı yaşıyoruz.” Dedi.

Konuşmalar sonrasında muhtarlar söz alıp taleplerini ve sorunlarını paylaştılar.

Yaklaşık 4 saat süren toplantı Milletvekili ile çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Etiketler:
Share
826 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?
#

Milletvekili Kışla Muhtarlarla Bir Araya Geldi” için 1 yorum

  1. Ali Ekber : diyor ki:

    Merkez’le birleşmiş durumda olan Seyitler köyü belediye sınırları içerisine alınsın artık!!