logo

Milletimizin Başı Sağ Olsun

Türkiye geçtiğimiz cumartesi akşamı peş peşe yapılan iki saldırı ile sarsıldı.

İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Arena yakınında maç çıkışı saatinde çevik kuvvet otobüsüne yönelik bombalı araçla saldırı düzenlendi. İkinci hain saldırıda ise, Maçka Parkı’nın Bayıldım Caddesi girişindeki Çevik Kuvvet otobüslerine doğru yürüyen canlı bombayı hedefine 10 metre kala fark eden polisler, can kaybının daha da büyümesini önledi. Canlı bombayı durduran 5 kahraman polis arkadaşlarını kurtardı ancak kendileri şehit oldu. Saldırıyla ilgili 13 kişi gözaltına alındığı öğrenildi. Hain terör saldırısında şehit sayısı 44’e yükseldi. Edinilen bilgiye göre ”36’sı polis, 8’i sivil 44 şehit edildi. 150’den fazla yaralı ise hastanelerde tedavi altında.

Yaşanan bu hain saldırıların ardından Artvin ve ilçelerinde belediye başkanları hain terör saldırısını kınayan mesajlar yayımladılar.

Kocatepe, İstanbul’da Ki Terör Saldırısını Kınadı

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Beşiktaş Vodafone Arena önünde meydana gelen bombalı terör saldırısını şiddetle kınadığını ifade ederek şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diledi.

Kocatepe yaptığı açıklamada ; “İstanbul’da Çevik Kuvvetimize yapılan hain saldırıyı nefretle kınıyorum. Kalabalık anında yapılan menfur saldırı sonucu 29 şehidimiz var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine sabır diliyorum. Rabbim yaralılarımıza acil şifalar versin. Türkiye’mizin başı sağ olsun.

Ülkemizin huzur ve güvenliğine kastedenler asla başaramayacaklar. Teröre, teröristlere ve destekçilerine lanet olsun. Her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Tek Millet ,Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” ifadelerine yer verdi.

Öztürk, Ülkemizi Bölmeye Kimsenin Gücü Yetmeyecektir

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısı ile ilgili; “Ülkemizin huzurunu, birlik ve beraberliğini hedef alan saldırıyla karşı karşıya kaldık. Yıllarca ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya çalışan her türlü terör örgütü bilmelidir ki ülkemizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Tek bir terörist bile kalmayana dek terör ile mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecektir. Bu vesileyle, İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olan polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar ve yaralılara da acil şifalar dilerim. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Hekimoğlu Bu Bayrak İnmez, Vatan Bölünmez, Başımız Sağ Olsun

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun yayımladığı mesajında, “Bu Bayrak İnmez, Vatan Bölünmez, Başımız Sağ Olsun” diyerek, Cumartesi günü İstanbul’da Vodafone Arena’nın yanı başında gerçekleşen hain terör eylemini kınıyorum. Ülkemizin birliğini, dirliğini, huzurunu bu tarz oyunlarla bozmak isteyenlere geçmişte fırsat vermediğimiz gibi bu günde Büyük Türk Milleti fırsat vermeyecektir. Yaşanan bu olaylar, Millet olarak bizleri daha da perçinleyecek ve kenetleyecektir. Ülkemiz üzerine yapılan bu hain terör olayını şiddetle kınıyor, vatanımızı bölmeye, birliğimizi bozamaya çalışan benzer terör olaylarının bir daha tekrarlanmamasını temenni ediyorum. Şehit düşen emniyet mensuplarına ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyorum” dedi.

Aytekin Milletimizin Başı Sağ Olsun

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin; “İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısında şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Cihan, Terör, İstanbul’da çirkin, kanlı ve hain yüzünü bir kez daha göstermiştir

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, “Terör, İstanbul’da çirkin, kanlı ve hain yüzünü bir kez daha göstermiştir” dedi.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan yayımladığı mesajda; “Milli birlik ve beraberliğimizi yok etmeyi amaçlayan bu saldırılar karşısında büyük Türk Milleti, her zamankinden daha da güçlü bir şekilde birliğini ve dirliğin ortaya koyacağına yürekten inanıyorum. Ülkemizin istikrarını hedef alan, birliğimizi ve huzurumuzu bozmaya yönelik hareket eden şer odaklarınca düzenlenen terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.

Çavuş, Aziz Milletimizin Başı Sağ Olsun

Murgul belediye başkanı Hasan Çavuş da İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olan polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar ve yaralılara da acil şifalar dilerim. Aziz Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Etiketler:
Share
407 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?