logo

MHP’den Büyük İftar Buluşması

Milletvekili adayı Okan Aktaş: 24 Haziran bir seçim meselesi değil vatan meselesidir.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Artvin Merkez İlçe Teşkilatı Şelale Düğün Salonu’nda bir iftar yemeği verdi. Teşkilat mensupları, Ülkü Ocakları üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar buluşmasında bir konuşma yapan MHP Artvin Milletvekili adayı Okan Aktaş, Artvin’e önemli kamu hizmetleri yapıldığına dikkat çekerken, Artvin’de kamu kaynaklarının istihdama doğru bir biçimde yönlendirilmesi için aday olduğunu belirterek, Cumhur ittifakının bu milletin ortak aklı olduğunu belirtti. Okan Aktaş, konuşmasında 24 Haziran seçimlerinin bir seçim meselesi değil bir vatan meselesi olduğunu söyledi.

MHP’nin büyük iftar buluşmasına MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, MHP Milletvekili adayı Okan Aktaş, MHP eski il başkanlarından Nedim Özer, MHP Merkez İlçe Başkanı Ekrem Kurt, Ülkü Ocakları Başkanı Ogün Erdem, MHP’nin 2014 Mahalli İdareler Seçimlerindeki belediye başkan adayı Kadir Seçgin, MHP il ve ilçe teşkilat mensupları, kadın ve gençlik kolları, bir çok STK temsilcisi ile vatandaşlar katıldılar. MHP Milletvekili adayı Okan Aktaş, Murgul’da düzenlenen iftar programına katılımı nedeniyle Artvin’deki iftar programına gecikmeli katılabildi. Tutulan oruçların birlikte açılması ve duaların okunmasının ardından açılış konuşmasını Ülkü Ocakları Başkanı Ogün Erdem yaparken, Erdem, tüm katılımcılara ‘Hoşgeldiniz’ diyerek herkesi selamladı. Ülkücü camianın birlik ve beraberlik içerisinde olduğuna vurgu yapan Erdem, 24 Haziran seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diledi.

Serdar Kılınç: MHP’nin Önceliği Her Zaman Vatandır

Daha sonra konuşma yapan MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, MHP’nin bu ülkenin güvencesi olduğunu belirterek MHP’nin Lideri Devlet Bahçeli’nin siyasete damga vuran politikaları ile bugün terörün bitirilme durumuna getirildiğini söyledi. Kılınç, MHP’nin hiçbir zaman koltuk veya menfaat peşinde koşmadığına vurgu yaparak Milliyetçi Hareketin her zaman dik duruşu ile örnek tescil ettiğini ifade etti. MHP’de koltuk sevdası ya da çeşitli menfaatlerin değil her zaman devletin, milletin ve vatanın önceliği olduğunun altını çizen Kılınç, MHP’nin geçmişte mecliste verdiği mücadeleler ile bu milletin kendisine verdiği görevi yerine getirdiğini ve vatanın geleceği için her daim mecliste doğru bir duruş sergileyerek yapması gerekenleri yaptığını ifade etti. MHP’nin Cumhur ittifakı ile birlikte yine bu ülkenin geleceği için dik bir duruş sergilediğini hatırlatan Kılınç, MHP’nin durduğu yerin doğru bir yer olduğunu ve de MHP’nin asla ve asla bu ülkenin birliğine, dirliğine ve bütünlüğüne göz koymuşlarla birlikte ortak hareket etmediğini ve de etmeyeceğini sözlerine ekledi.

MHP Adayı Okan Aktaş: MHP’nin öncelikleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden seçilmesini sağlamak ve Mecliste MHP’yi sayısal ve siyasal olarak daha güçlü olarak temsil ettirmektir

Murgul’da katıldığı Murgul ilçe teşkilatı tarafından organize edilen iftar programından erken ayrılarak Artvin’deki programa gelen MHP Milletvekili adayı Okan Aktaş, gecikmeli de olsa iftar programına katılabildi. Kendisine gösterilen ilgiden dolayı salona girmekte zorlanan MHP Milletvekili adayı Okan Aktaş, vatandaşları selamladıktan sonra konuşmasını yaptı. 24 Haziran seçimlerinin bu ülkenin birlik ve beraberliğinin bekası için çok önemli olduğuna vurgu yaparak konuşmasına başlayan MHP Artvin Milletvekili adayı Okan Aktaş, “ Bu ülkenin ve milletimizin birlik ve beraberliğinin bekası için çok önemli olan 24 Haziran seçimlerine bildiğiniz üzere çok az bir süre kaldı. Yenikapı ruhuyla kurulan ve milletin gönlünde taht kurmuş olan Cumhur ittifakının kurulum metnine baktığımızda, bu metnin ülkemiz için hayırlı bir metin olduğunu görüyoruz. Bizde MHP olarak geliştirmiş olduğumuz iki strateji üzerine seçim kampanyamızı yürütmekteyiz. Ve bu iki seçim stratejisini başarıya ulaştırmak için gece gündüz çalışmaktayız. Allah’ın izniyle de bunu başaracağız. Bu seçim stratejilerimizden birincisi Cumhur ittifakımızın gereği olan Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrardan Cumhurbaşkanı seçilmesini sağlamaktır. Diğer stratejimiz ise 27.dönemde TBMM’de Milliyetçi Hareket Partimizi hem sayısal hem de siyasal olarak güçlü bir şekilde meclise girmesini sağlamaktır. Bunun içinde bütün teşkilatlarımız il teşkilatlarından ilçe teşkilatlarına, kadın kollarından gençlik kollarına kadar hepimiz el ele gönül gönüle çalışmaktayız. Bu ülkenin milli bekası için, milli ekonomisi için, milli siyaseti için, milli teknolojisi için ve bunların devamı için sizlerden destek bekliyorum. Bize destek olup yetki verdiğinizde bu güzel ülkemizin her anlamda kalkınması için hiçbir güç karşısında eğilmeden ve küçülmeden gece gündüz çalışmaya sizlere söz veriyorum. Yine özellikle belirtmek istediğim husus Türk Milliyetçilerinin mührünü taşıyacak olan bu dönemde Milli iradenin izdüşümü olan MHP’nin güçlü bir şekilde meclise taşınmasını sağlamak her Ülkücü’nün ve her Türk’ün boynunun borcudur. Bunu bu şekilde bilerek tüm arkadaşlarımın bizlere yardımcı olmasını istiyorum çünkü içerisinde bulunduğumuz 24 Haziran süreci sadece siyasilerin düşünüp çapa göstermesi gereken bir durum değildir. Buna halkımızda bize burada destek ve yardımcı olmalıdır. ” dedi.

24 Haziran Seçimleri Bir Vatan Meselesidir

Konuşmasının devamında Okan Aktaş; 24 Haziran seçimlerinin seçim meselesi değil bir vatan meselesi olduğuna vurgu yaparak devam etti. Aktaş konuşmasında; Bu bir seçim meselesi değil bu bir vatan meselesidir. Niye buna biz vatan meselesi diyoruz. Neden mi vatan meselesi diyoruz çünkü FETÖ ve uzantıları, Haçlı zihniyeti ve uzantıları halen daha 24 Haziran’da bir şey beklermişçesine, sanki orada bir zafer elde edeceklermişçesine, çalışmakta ve mesai sarf etmektedirler. Ben buradan söylüyorum ki Milliyetçi Hareket Partisi onlara o sevinci 24 Haziran’da yaşatmayacaktır. 24 Haziran’da Cumhur ittifakını zafere ulaştıracağız ve bu ülkeyi tam anlamıyla lider ülke konumuna taşıyacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. MHP’nin kadroları olarak yetişmiş durumdayız, yetiştirilmiş durumdayız. Ve tüm şartlarda ve şekillerde göreve hazırız. Masum gösterilmeye çalışılan gezi parkı olaylarıyla başlayıp bu ülkenin göz bebeklerine kurşun sıkacak noktaya getirilen 15 Temmuz ihaneti asla unutulmamalıdır. Bu hafızalarımıza iyice kazınmalıdır ve milletimiz bunu çok iyi analiz etmelidir. Çünkü ikinci bir kalkışmaya ne tahammülümüz var ne de bunu hoş görmek gibi bir durumumuz var. ” dedi.

Konuşmasının son bölümünde Milletvekili adayı Okan Aktaş, “ İlimize bildiğiniz gibi bir çok yatırımlar yapılmaktadır. Bu yatırımları yapanlara her konuşmamda teşekkür ettim ve yine teşekkür edeceğim ancak bir mali müşavir olarak değerlendirdiğimde ilimize doğrudan yatırımların dışında istihdam yatırımlarının olması gerekiyor. Artvin ilimiz küçük bir ildir. Bunun için istihdama yönelik yatırımlarla ilimiz ekonomisinin daha sağlıklı bir yapıya kavuşturulası gerekmektedir. Devletimizi bir çok alanda teşvikler verdiği bilinen bir gerçektir ancak bu teşviklerden yararlanılması için yönlendirilmesinde ve vatandaşlarımızın bu teşviklerden yararlanması noktasında ciddi eksiklikler görüyorum. Bir Mali Müşavir olarak zaman zaman benim bile doldurmakta zorlandığım bir çok formlar ve kayıtlar vatandaşlarımızın yapamamalarına neden olarak bu teşviklerden istenilen düzeyde yararlanılamamasına neden olmakta ve teşviklerin de kullanılmadan geriye gitmesine vesile olunmaktadır. Benim vekilliğim döneminde profesyonel ekiplerce ciddi çalışmalar yapılacak ve vatandaşların yönlendirilmesi ve teşviklerden daha sağlıklı bir biçimde yararlanmalarının yolunu açacağız. Ayrıca mutlaka Ankara’da planlamalar yapılarak teşvikler verilmelidir ancak bazı projelerde ve teşviklerde de burada planlanmasının ve bu halkın görüşleri ve de itirazları alınarak uygulanmaya sokulması gerekmektedir. Bildiğiniz üzere ilimiz tarım ve hayvancılık bölgesi. Devletimiz bu alanda bir çok teşvikler vermekte fakat vatandaşlarımızın yeterince yararlanamadığını görmekteyiz. İnşallah benim vekilliğim döneminde bu alanda daha başarılı çalışmalar ve programlar yürütülecektir. Sizlerin fazla vaktini almadan bir konuya daha değinmek istiyorum. Bildiğiniz üzere kadastro çalışmaları gerçekleştirildi. Bunlar gerekli çalışmalardı ancak yapılan çalışmalarda vatandaş ile devlet karşı karşıya gelmiş ve vatandaşlar bu çalışmalar nedeniyle Adliye yollarına düşmüştü. Biz mecliste bu konunun da üzerine düşerek vatandaşlarımızın kadastro çalışmaları nedeniyle yaşadıkları mağduriyetleri gidermeye çalışacağız ve bundan böyle yapılan kadastro çalışmalarının daha doğru mercide yürümesini sağlayacağız. İlimizin tümünde, tüm ilçelerinde, her karış toprağında ki sorunları biliyoruz. İlimizin eksilerini de artılarını da biliyoruz ancak eksileri tamamlayabilmek için gerçekten, vicdanen ve dürüstlükle çalışmak için ve bu sorunları çözmek için sizlerden destek istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmasının ardından misafirlerine tek tek teşekkür eden Vekil Adayı Okan Aktaş, diğer seçim çalışmaları için Şelale Düğün Salonu’ndan ayrıldı.

Share
635 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?