logo

MHP Yeni Yönetimi, Basın Mensuplarıyla Buluştu

 

Milletçi Hareket Partisi Artvin İl teşkilatı yeni yönetimi Artvin’de görev yapan yerel ve ulusal basın mensubu temsilcileriyle bir araya geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi Artvin İl teşkilatı 22 Şubat’ta gerçekleştirdiği yoğun katılımlı kongrede, yeni il başkanını ve yönetimini belirlemişti. Yeni yönetimle görev dağılımına giden MHP ilk olarak basın mensuplarıyla bir araya geldi. Milliyetçi Hareket Partisi Basın ve Halkla ilişkiler sorumlusu Birol Taşkın’ın organizesinde Artvin Varyant Restoranda gerçekleşen basın toplantısına, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Serdar Kılınç, İl Başkan Yardımcısı Sevim Özer, Muhasip İsmail Ustael, İl Sekreteri Levent Yılmaz, Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Birol Taşkın, Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu İl başkan Yardımcısı Şinasi Delibaş, Araştırma ve Strateji Geliştirme Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Erdem Hayat, Türk Dünyasından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Olgun Çakal, İl Yöneticisi Murat Keskin, Bürokrasiden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Faik Özkan, Türk Ocaklar İl başkanı Bülent Turgut, Türk Ocakları Eski İl Başkanı Hüseyin Kurt ve Artvin’de görev yapan yazılı ve görsel basın temsilcileri katıldı.

Kendi alanlarında Ehli Yöneticiler Belirledik

Varyant Restoran’ın nezih kahvaltısının ardından basın mensuplarına açıklama yapan İl Başkanı Serdar Kılınç, “22 Şubat 2015 tarihinde ki il kongremizden sonra Allah’ın izni ve delegemizin teveccühüyle il başkanlığı görevimiz başlamış bulunmaktadır” dedi. Kılınç ardından; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nde Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin katılımı ile Ankara’da il başkanları toplantısı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Kılınç Konuşmasının davamın da,“Oldukça verimli olan toplantı da bütün il başkanlarıyla tanışma imkanı buldum. Bu toplantıda ayrıca Milliyetçi Hareket Partisinin seçimler öncesi çalışma stratejilerin belirlediler.  Bizde Artvin il teşkilatı olarak belli notlarımızı aldık, bu notlarımızla yeni olduğumuz il yöneticilerimizde görev dağılımını belirledik. Bu görev dağılımında 17 tane başkan belirledik onlara da birer yardımcı tayin ettik. Bunu belirlerken kendi alanlarında ehli olan yöneticilerimizle Artvin il, ilçeleri, ülke sorunları ve dünyadaki Trük ve İslam topluluklarının sorunlarını fikirlerle beyan edebilecek bir yönetim oluşturmaya çalıştık ve bu yönetimlerdeki görev dağılımlarını böyle gerçekleştirmeye çalıştık” dedi.

Bizdeki Temayül Yoklaması Yolda Değişmez

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’ndeki yaptığı görüşmelerden bahseden İl başkanı Serdar Kılınç, Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin Artvin halkına ve teşkilatına kucak dolusu sevgiler ve selamlar yolladığını ifade etti. 18 Mart tarihine kadar aday adayları başvurularını yapabileceğini ifade eden Kılınç, “ Aday belirleme sürecini ise teşkilatlar üyeleri tarafından temayül  yoklaması yapılarak belirlenecek.  Milliyetçi Hareket Partisinin temayül yoklamasının kesinlikle bir sandık koyularak ve sonra o sandığının yollarda değiştirilecek yapılması demek değildir” dedi. Kılınç ayrıca; “ Genel Merkez ataması il yöneticileriyle görüşmeden yapılan bir atama olmayacak” dedi.

İlk Olarak Dördüncü Kuvvet Olan Basınla Bir Araya Gelmeyi Uygun Gördük

Yeni yönetim olarak ilk önce,  dünyada dördüncü gün olarak kabul edilen basınla bir araya gelmek olduğunu düşündük.  Milliyetçi Hareket Partisi Basınla bire bir ilgilenen ve bütün söylemleri basınla paylaşa bilen bir il teşkilatı olacak.  İl ilçe ve ülke sorunlarımızı basınla paylaşan bir yönetim anlayışı içinde olacağız.

Yusufeli Halkını Sorunlarını Masaya Yatıracağız 

Ankara’dan ayağının tozuyla Artvin’e basın mensuplarıyla bir araya gelmek ve Yusufeli ilçesini sorunlarını dile getirmek için Pazar günü yapılacak olan yürüyüşe katılmak için geldiğini ifade eden Kılınç, Kongremizdeki söylemlerimiz seçimi kazanmak için yapılmış bir hevesle bir heyecanla  söylemiş söylemler olmadığını söyledi. Artvin’in ve ilçelerin bütün sorunlarıyla birebir ilgilenen il teşkilatı olacağını ifade etti.

Artvin’in en Büyük Sorunu Maden Sorunudur

Artvin İl merkezinin bir çok sorunu olduğunu ifade eden Kılınç ilimizin en büyük sorunun maden sorunu olduğunu dile getirdi. Kılınç, “ Bu maden sorunuyla ilgili Ankara Genel Merkezimizde eski Bakanlarımızdan Ahmet  Kenan Tanrıkulu’ya aktardım. Kendisi bu alanda bilgili bir isim Artvin’deki maden konusunu da oldukça önemseyen bir isim.  Bu konu üzerinde konuştuk kendisi Bergama’da ki olan süreçle ilgi bizzat çalışma yapmış. Bizler sorun neyse kendi alanında ehli olan insanlarla bu sorunları çözeceğiz” diye konuştu.

Artvin’in beyninde bir tümer olduğunu ifade eden il başkanı Serdar Kılınç, biz tümerle mücadele etmiş bir aile olarak oldukça önemsediğimiz hassas bir konu olduğunu ifade etti.

İki Milletvekilimiz Neden Kurtuluş Programına Katılmadılar

7 Mart Artvin’in kurtuluş programına katıldıklarını belirten Kılınç , Artvin’in seçtiği iki vekilinde Artvin’de bu programlara katılmamasını talihsizlik olduğunu ifade ederek kınadı. Kılınç, “Sağlıksal sebepler harici bir bahane bunun üzerini kapatamaz. Meclisi bahane edip kendilerine has bir izin ala bilirler.  Bütün il vekilleri kendi illerindeki kutlamalara katılırken bizim iki milletvekilimiz neden bu kutlamalara katılmadı. En kötüsü ise İstanbul’da olan veya başka bir ildeki programlara katılıyorlar” diye konuştu.

Aday adayları ile ilgili bilgi veren Kılınç, “ Aday adaylarımız Şinasi Başlılar, Hopa İlçemiz nüfusuna kayıtlı bir abimiz, kendisi ticaretle uğraşıyor. Diğer aday adayımız Av. Muhammet Altunal, genç dinamik çalışma alanın Artvin olarak tercih eden bir arkadaşımız. Bir diğer aday adayımız Yusuf Turan beyefendi. Kendisi 2011 seçimlerinde ikinci sıra adayımızdı. Kendisi emekli albaydır. Son aday adayımız ise Hopa Kemalpaşa Beldemizden Rafet Abay, inşaat sektöründe ticaret yapan aday adayımız memleket sorunları üzerinde kendisinin de katkı sağlayacağını düşündüğü için adaylığını açıkladı. Şu anlık dört isim bulunuyor” diyerek 18 Mart akşamına kadar bu aday adaylarını sayısın artmasını beklediğini ifade etti.

Biz duymayan Kulak, Görmeyen Göz, Temas Etmediğimiz el Kalmayacak

Kılınç, konuşmasının son bölümünde ise “Biz bu seçimlerde yeni stratejiler ürettik, Artvin’de her hangi köyde, Biz duymayan Kulak, Görmeyen Göz, Temas Etmediğimiz el  kalmayacak. Buda 40 kişilik yönetim ve iki adayın yapacağı bir çalışma değil bütün il teşkilatının yapacağı, birlikte hareket edeceğimiz bir çalışma olacak. Arhavi’den Yusufeli’ne kadar söylemlerimiz hep tek olacak. Sayın Genel başkanımızın liderimizin çizgisinde, Milliyetçi Hareket Partisi’ni hedeflerine ulaştıra bilecek söylemler olacaktır. Biz buradan bir tarih yazmak için yola çıktık. Hedefimiz iki milletvekili ama Allah nasip ederce bir milletvekili buradan Ankara’ya göndereceğiz” dedi.

14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle bütün sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutlayan Kılınç, basın mensuplarına da katılımlarından dolayı teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

Share
1622 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?