logo

MHP: HDP İle Hiçbir Mecrada Bir Araya Gelmeyeceğiz

MHP Artvin İl Başkanlığı “Cerattepe davası bizim için Artvin’in Çanakkale Davasıdır”

 

MHP Artvin İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada Artvin’de maden yanlılarınca Milliyetçi Ülkücülerin HDP’liler ile birlikte hareket ediyor algısı oluşturulmak istendiğini ifade edilerek bu söylemlere karşı sert bir tepki gösterildi.

MHP olarak PKK’nın uzantısı olan HDP ile hiçbir mecrada bir arada bir araya gelinmeyeceğinin vurgulandığı basın açıklamasında; “ Günlerdir ilimizde süregelen özellikle maden yanlıları tarafından çıkarılan milliyetçi ülkücüler HDP’liler ile birlikte hareket ediyor algısı oluşturulmak istenmekte.
Geçmiş dönemde yapılmış olan hataları kabul etmemekle birlikte, bu andan itibaren Artvin adına böyle bir görüşmeye müsaademizin olmayacağını ve PKK’nın uzantısı olan HDP ile hiçbir mecrada bir arada bir araya gelmeyeceğimizi bildiririz. Aynı zamanda Cerattepe davasından da vazgeçmeyeceğiz. En başından beri ve bu andan itibaren daha da kararlı bir şekilde belirtiriz ki Artvin bizim vatanımız ve Cerattepe davası bizim için Artvin’in Çanakkale Davasıdır.

Ne Cengiz İnşaatı ne PKK’lı teröristleri Cerattepe’ye sokmayacağız. Kamuoyuna saygıyla bildiririz” ifadelerine yer verildi.

Share
812 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?