logo

Mhp Aday Adayı Altunal’dan Terör Açıklaması

altunal

Altunal: “Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır”

Türkiye’yi yasa boğan terör olayları Dağlıca’daki saldırının ardından, toplumda infial uyandırmaya başladı. Artan Terör olaylarına karşı hükümetin pasif tutumuna tepki gösteren MHP Artvin Milletvekili Aday adayı Avukat Muhammed Altunal, Dağlıca ‘da yapılan kalleş ve hain saldırıyı kınarken, şehitlerimize, rahmet, yaralı askerlerimize de acil şifalar diledi.

En büyük neden “mücadele”den  “müzakere”ye geçiştir!

Altunal yayınladığı mesajında, terörün nasıl bu boyutlara geldiğinin kısa bir özetini yaparak, en büyük sebebin,  AKP hükümetlerinin teröre karşı yıllarca yapılan “Mücadele” yönteminden vaz geçilip, silahlarını bırakmamış, dağlarda olan teröristlerin temsilcileriyle kapalı kapılar ardında “Müzakere”ye geçilmesi olduğunu savundu.

Muhammet Altunal açıklamasında; “Dağlıca’da bir kere daha yüreğimiz dağlandı. Bir kere daha ciğerimiz yandı. 2007 yılında 12 askerin şehit edildiği Hakkâri Dağlıca, dün yine alçakça bir pusuya daha sahne oldu. Operasyona giden iki araca düzenlenen mayınlı saldırıda ilk gelen haberlere göre 21 asker şehit oldu, çok sayıda asker yaralandı. Ne yazık ki resmi açıklama henüz yapılmış değil. İçimiz yanıyor. Ciğerimiz yanıyor. Cumhurbaşkanı bunu kendisine 400 milletvekili verilmemesine bağlıyor. Başbakan o esnada yanına aldığı bir şehit çocuğu ile maç izliyor!.

Polisimize, askerimize “tereddütsüz” vur emri şimdi veriliyor!

Türkiye Cumhuriyeti devleti tarihinde hiç bu kadar sahipsiz kalmadı. Bir asker için Menemen’i yakın diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten geldiğimiz noktaya baktığımızda daha çok canımız acıyor. Bugün yaşanan bu acının tek sebebi, “mücadele”den vazgeçip teröristlerle dünyada örneği görülmemiş şartlarla “müzakere” yapılmasıdır.  Güvenlik güçlerimizin eli kolu bağlanırken, teröristlerin rahatça dolaşması, şehirlerde yapılanması, palazlanması defalarca raporlanmasına rağmen gereğinin yapılmamasıdır. Ne yazık ki Polise tereddütsüz “Vur” emri Dağlıca’dan sonra, şimdi veriliyor.

Çözüm Süreci Zarar Görmesin Diye!…

Müzakere çerçevesinde, Habur’dan içeriye zafer işaretleriyle girenler, “biz teröristiz” demelerine rağmen “değilsiniz, değilsiniz!” diyerek iki saatte çadır mahkemede aklandı.  Teröristler rahatsız olmasın diye güvenlik güçleri 5 kilometre geride bekletildi. Dağdan inen seçilmiş teröristler daha sonra propagandalarını yaparak tekrar geriye, dağa döndüler. Bunlardan cesaret alanlar, Askeri alan içine girip bayrağımızı indirdiler. Ne yazık ki bu olay teröristleri çok cesaretlendirdi. Askerimizin eli kolu bağlandığı için ateş açamadı. Aman barış süreci, çözüm süreci zarar görmesin diye her şeye göz yumuldu.

Bizi kimse ayıramayacak, bölemeyecek.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Dediği Gibi Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacak

Bugün yaşadığımız acıların çok kısa bir tespiti ve özetidir bu. Terörü şiddetle lanetliyorum. Atatürk’ün,  “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Sözü, bizim rehberimizdir.  Misak-İ Milli sınırlarımız içinde yaşayan 77 milyon, bin yıl önce olduğu gibi, bundan sonrada birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde yaşamaya devam edeceğiz..  Bizi kimseye ayıramayacak. Ülkemizin, milletimizin başı sağ olsun.  And olsun ki şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yarlı Mehmetlerimize acil şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Share
843 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?