logo

reklam

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmek


Erhan Kırmızı
erhankirmizi@08olay.com

 

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmek en kötü bir yöntem olsa gerek. Halbuki ağaçları kesmeden meyveleri toplamanın bir sürü yöntemi var ve bunlar halkımız tarafından bilinmektedir.

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmek ne kadar kötü bir yöntem değil mi?

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benzeyen bir sürü eylem var;

1.Bir doktorun koruyucu hekimlik, alternatif tıp gibi yöntemleri denemeden AMELİYAT yapmaya hevesli olması meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benziyor.

2.Bir avukatın tarafları uzlaştırmaya çalışmadan hemen DAVA açması meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benziyor.

3.Enerji kaynağı elektriği elde etmek için vadileri sular altında bırakıp BARAJ yapmak meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benziyor.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

Sanırım mesaj ve yazının ana fikri anlaşılmıştır. Peki ağaç kesmeye benzeyen bu eylemlerin doğrusu veya alternatifleri nelerdir?

Bunları tespit etmek, mühendislerin, teknoloji uzmanlarının işidir.

Ama ben yine de dilimin döndüğünce bazılarını anlatmaya çalışayım.

*Ağaçtan meyve toplamanın en doğal usulü üstüne çıkıp toplamaktır. Merdivenle, vinç yardımı gibi metotlarla toplanabilir. Bunları zaten bilmeyen yok.

*Hastaları iyileştirmenin ameliyatsız yöntemleri, ALTERNATİF TIP (bitkisel çözüm),TIBBİ NEBEVİ (Peygamberimizin koruyucu hekimlikle ilgili önerileri)yöntemlerini kullanmak olabilir.

*Uyuşmazlıkları çözmenin tek yolu dava açmak değildir. Avukatların asıl misyonu UYUŞMAZLIKLARI MAHKEMEYE GİTMEDEN ÇÖZMEKtir. Fakat halkımız avukatların emeğini taktir edemediği için avukatlar somut bir iş yapmış olarak görünmek için dava açmak zorunda kalıyorlar.

*Enerji elde etmek için barajlar yaparak vadileri su altında bırakmaktansa nehir kıyıları boyunca küçük DEĞİRMEN USULÜ TRİBÜNLER yapılabilir.

Aslında yöntemleri keşfetmek hiç de zor değil, önemli olan zihinlerde bir devrim yapmaktır.

Share
404 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Dört tarz-ı İslam

  10 Temmuz 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    İslam elbette tek bir dindir. Fakat kabiliyetlerin farklı olmasından dolayı bu tek din farklı tarzlarda algılanmıştır. Devlet İslam’ı: Baskıcı özellikler taşır. Ebu Hanife ve Ahmet bin Hanbel Devlet İslam'ının baskıları sonucu şehit edilmişlerdir. Halk İslam’ı: Daha serbest, kolay ama hurafeler barındırabilen bir İslam tarzıdır. Tasavvuf İslam’ı: Daha dindar bireyler yetiştirir, ama taassuba düşülerek saplantılar içine girebilen bir İslam tarzıdır. Kitabi İslam: Kılı kırk yaran, düşünsel yönü ağır basan İslam’dır. Temsilci...
 • Şeriat nedir?

  08 Temmuz 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    En çok tartışılan kavramlardan biri de “şeriat.” Bu konuda birçok kişinin kafası bir hayli karışık. Anlamını bilen de konuşuyor, bilmeyen de. Kaynak: https://twitter.com/hashtag/herkesi%CC%87cinadelet Birisiyle karşılaşıyorsunuz. Namaz kıldığından, oruç tuttuğundan söz ediyor. Sohbetiniz sürüyor ve sonunda, şeriatın en önemli iki emrini yerine getiren bu adamın, şeriata karşı olduğunu görüyor ve hayret ediyorsunuz. Bir başkasıyla görüşüyorsunuz. Şeriatı hararetle savunuyor. İç alemine, ibadet dünyasına iniyorsunuz, İslam’...
 • Yeter Artık İdam Şart

  04 Temmuz 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Geçtiğimiz Şubat ayında yazdığım bir yazıyı son günlerde yaşanan çocuk cinayetleri ve istismarları haberlerinin yeniden gündem olması nedeniyle bende yazımı yenilemek istiyorum. Türkiye’deki durumu maalesef ki gözler önüne seren ve artık mevcut yasaların yetersiz olduğunun kesinleştiği ve bu yasalarla olayların önüne geçilmediğinin ayan beyan ortada olduğu bir durumda maalesef ki yazımı yeniden yayınlamak durumundayım. Bu konuyu yeniden gündeme getirmeye devam edeceğimi belirterek Şubat ayında yazdığım yazıyı yenilemek istiyorum. Tam yeri ve za...
 • Artvin 7 Martspor Hentbol Takımına Sahip Çıkmalı

  04 Temmuz 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Bugün sizlerle bir haberi paylaşmak istiyorum. Yoğun siyasi gündemde bizim dahi unuttuğumuz ama birçok ilgisizliğe rağmen başarılı olan bizim çocuklarımızın başarı hikayesinin anlatıldığı bir haberi sizlerle paylaşacağım. Yorumlarımı daha sonra ki bir yazımda yapacağım. İşte o haber: Bir Yıldı 3 Kupa Getiren 7 Martspor Kulübü Her Türlü Övgüyü Hak Ediyor Bize Sahip Çıkılırsa Daha Büyük Başarılar Elde Ederiz Artvin 7 Mart Spor ve Gazi Ortaokulu Yıldız Kız Hentbol takımı 1 yılda 3 kupa getirerek 2018 yılında Artvin’e damga vurdu. Kısıtlı ...