logo

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmek


Erhan Kırmızı
erhankirmizi@08olay.com

 

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmek en kötü bir yöntem olsa gerek. Halbuki ağaçları kesmeden meyveleri toplamanın bir sürü yöntemi var ve bunlar halkımız tarafından bilinmektedir.

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmek ne kadar kötü bir yöntem değil mi?

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benzeyen bir sürü eylem var;

1.Bir doktorun koruyucu hekimlik, alternatif tıp gibi yöntemleri denemeden AMELİYAT yapmaya hevesli olması meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benziyor.

2.Bir avukatın tarafları uzlaştırmaya çalışmadan hemen DAVA açması meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benziyor.

3.Enerji kaynağı elektriği elde etmek için vadileri sular altında bırakıp BARAJ yapmak meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benziyor.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

Sanırım mesaj ve yazının ana fikri anlaşılmıştır. Peki ağaç kesmeye benzeyen bu eylemlerin doğrusu veya alternatifleri nelerdir?

Bunları tespit etmek, mühendislerin, teknoloji uzmanlarının işidir.

Ama ben yine de dilimin döndüğünce bazılarını anlatmaya çalışayım.

*Ağaçtan meyve toplamanın en doğal usulü üstüne çıkıp toplamaktır. Merdivenle, vinç yardımı gibi metotlarla toplanabilir. Bunları zaten bilmeyen yok.

*Hastaları iyileştirmenin ameliyatsız yöntemleri, ALTERNATİF TIP (bitkisel çözüm),TIBBİ NEBEVİ (Peygamberimizin koruyucu hekimlikle ilgili önerileri)yöntemlerini kullanmak olabilir.

*Uyuşmazlıkları çözmenin tek yolu dava açmak değildir. Avukatların asıl misyonu UYUŞMAZLIKLARI MAHKEMEYE GİTMEDEN ÇÖZMEKtir. Fakat halkımız avukatların emeğini taktir edemediği için avukatlar somut bir iş yapmış olarak görünmek için dava açmak zorunda kalıyorlar.

*Enerji elde etmek için barajlar yaparak vadileri su altında bırakmaktansa nehir kıyıları boyunca küçük DEĞİRMEN USULÜ TRİBÜNLER yapılabilir.

Aslında yöntemleri keşfetmek hiç de zor değil, önemli olan zihinlerde bir devrim yapmaktır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Hülya Avşar’ın “..erkek çalışsın, kadın evde çocuklarını kendi büyütsün..” sözleri hakkında düşüncelerim

  16 Mart 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Özet: “Bir erkek çocuğunun oyuncak silahla oynamasına karşı kız çocuğunun oyuncak bebekle oynaması ne kadar kız çocuğunun fıtratına uygunsa Hülya Avşar’ın bu sözleri de o kadar bayanların fıtratına uygundur. ..... Şu muasır medeniyet seviyesine çıkmış sanatçılar Hülya Avşar’ın bu sözlerinize niçin bu kadar tepki gösterdiler bir türlü anlayamadım. Bunların kafasında nasıl bir çağdaşlık var acaba? …...Sanatçılar bu konuda Hülya Avşar’ı niçin bu kadar şiddetli ve alaycı tarzda eleştiriyorlar? Bence bayan sanatçılar Hülya Avşar gibi düşün...
 • Post-modernizm

  14 Mart 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Modernizme tepki gösterip yeni arayışlara yönelmeyi ifade eden bir kavram. 1.Kavram Post-modernizm“in sözlük anlamı “modernizm sonrası” ya da “modernden itibaren” dir. Postmodernistler modern yaşamı sorgulayan ve reddeden bir tavrı benimserler. 2.Modernizm ve Post-modernizm İlgisi Post-modernizmi anlamak için modernizmin ne olduğunu anlamak gerekir. Post-modernizm, modernizmin bir uzantısı olarak ortaya çıkmıştır. Modernizm “şimdi, yeni başlayan” anlamındadır. Modern kelimesi latince “modernus” kelimesinden türetilmişt...
 • Aşil topuğu (zayıf yönlerimizi ifade eden bir kavram)

  13 Mart 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    İnsan vücudunda bir takım tendonlar ve bağlar bulunmaktadır. Aşil Tendonu da, bu tendonların en önemlilerinden biridir. Bacak kısmındaki baldırın arka bölümünde yer alan kas grubunun, topuk kemiğine bağlanmasını sağlayan yapıya ”aşil tendonu” denmektedir. Mitoloji kahramanı ve yaşadığı dönemin savaşçı karakterini simgeleyen Aşil’in, aşağıda anlatılan öyküsünden esinlenilerek, bu tendona “Aşil tendonu” adı verilmiştir. Aşil (Achille veya Akhileus) Yunan mitolojisinin en önemli kahramanlarından birisidir. Homeros'un M.Ö. 720 yılında ...
 • Artvin İyi Bir İtfaiye Binasına Kavuşuyor

  12 Mart 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve ekibi bir önemli soruna daha köklü bir çözüm getiriyor. Artvin Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün hizmet binası ihtiyacı Miralay Şükrübey Caddesi’nde eski yıkama yağlamanın bulunduğu alana inşaa edilen yeni binayla çözülüyor. Kısa süre içerisinde tamamlanması beklenen hizmet binasının ilimize yakışır ve ihtiyaca cevap verecek nitelikte bir hizmet binası olması beklenirken, hizmet binasının tamamlanması ile birlikte itfaiye müdürlüğü belki de bir daha kendisine hizmet binası aramak durumunda kalmayacak. ...