logo

reklam

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmek


Erhan Kırmızı
erhankirmizi@08olay.com

 

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmek en kötü bir yöntem olsa gerek. Halbuki ağaçları kesmeden meyveleri toplamanın bir sürü yöntemi var ve bunlar halkımız tarafından bilinmektedir.

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmek ne kadar kötü bir yöntem değil mi?

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benzeyen bir sürü eylem var;

1.Bir doktorun koruyucu hekimlik, alternatif tıp gibi yöntemleri denemeden AMELİYAT yapmaya hevesli olması meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benziyor.

2.Bir avukatın tarafları uzlaştırmaya çalışmadan hemen DAVA açması meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benziyor.

3.Enerji kaynağı elektriği elde etmek için vadileri sular altında bırakıp BARAJ yapmak meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benziyor.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

Sanırım mesaj ve yazının ana fikri anlaşılmıştır. Peki ağaç kesmeye benzeyen bu eylemlerin doğrusu veya alternatifleri nelerdir?

Bunları tespit etmek, mühendislerin, teknoloji uzmanlarının işidir.

Ama ben yine de dilimin döndüğünce bazılarını anlatmaya çalışayım.

*Ağaçtan meyve toplamanın en doğal usulü üstüne çıkıp toplamaktır. Merdivenle, vinç yardımı gibi metotlarla toplanabilir. Bunları zaten bilmeyen yok.

*Hastaları iyileştirmenin ameliyatsız yöntemleri, ALTERNATİF TIP (bitkisel çözüm),TIBBİ NEBEVİ (Peygamberimizin koruyucu hekimlikle ilgili önerileri)yöntemlerini kullanmak olabilir.

*Uyuşmazlıkları çözmenin tek yolu dava açmak değildir. Avukatların asıl misyonu UYUŞMAZLIKLARI MAHKEMEYE GİTMEDEN ÇÖZMEKtir. Fakat halkımız avukatların emeğini taktir edemediği için avukatlar somut bir iş yapmış olarak görünmek için dava açmak zorunda kalıyorlar.

*Enerji elde etmek için barajlar yaparak vadileri su altında bırakmaktansa nehir kıyıları boyunca küçük DEĞİRMEN USULÜ TRİBÜNLER yapılabilir.

Aslında yöntemleri keşfetmek hiç de zor değil, önemli olan zihinlerde bir devrim yapmaktır.

Share
348 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Taşeron

  14 Aralık 2017 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Taşeron bir işverenden, işyerinde yürüttüğü mal veya hizmet üretimine ilişkin yardımcı işlerinde veya asıl işin bir bölümünde işletmenin ve işin gereği ile teknolojik nedenlerle uzmanlık gerektiren işlerde iş alan ve bu iş için görevlendirdiği işçilerini sadece bu işyerinde aldığı işte çalıştıran diğer işverendir. Fransızca’daki "tacheron" kelimesinden gelir. Fransızca tacheron "başkasına ait yükümlülüğü ücret karşılığında üstlenen kimse, iş yüklenen kimse" sözcüğünden alıntıdır. Büyük bir işin yalnız kendi uğraşı alanına gi...
 • Taşeron Meselesinde Yumuşak Geçiş Yapılmalı

  13 Aralık 2017 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Türkiye taşeron işçilerin kadroya geçirilmesini tartışıyor. Kafaların karışık olduğu günlerde ben olaya başka bir bakış getirmek istiyorum. Bugün taşeron olayına bir başka bakışla bakacağım ve ülkemizde taşeron işçi çalıştıran şirketler yönünden olaya bakmak istiyorum. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki ülkemizde taşeron meselesi çözülmesi gereken bir konudur. Bu konuyu halledelim derken ülkemizin son elli yılda gerçekleştirdiği özelleştirme adımlarından geriye adım atma noktasında da dikkatli davranmakta fayda vardır. Bugün taşeronlara...
 • Artvin’de Kaldı Yüreğim

  12 Aralık 2017 Gamze Boynueğri, Köşe Yazıları

  Artvin'de kaldı yüreğim siz bilmezsiniz... Bir Nisan tomurcukları aşkın adıyla sene 2016...Takvim yaprakları 24'nü gösteriyordu ve yelkovan akreple buluştuğu vakitti... Güneş yeni yeni vuruyordu kirpiklerimize... Sevda'nın, aşkın böyle hasret olupta, vuslata ermenin en sıcak, içten, samimi halini böylesine görmemiştim, yaşamamıştım, tatmamıştım ömrüm boyu... Yürek yüreğe sığmaz, bazen de bakışlar bakışlara... Tebessüm gülümsemelere, avuç içi sıcaklıkları sığmaz avuç içimize... Parmaklarımız mahpus demirleri sıklığında birbirlerine kilitlenmiş.....
 • Berta (Ortaköy) için yapılması gereken birkaç şey

  12 Aralık 2017 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Geçen hafta Cuma günü milletvekili aday adaylarımızdan Sayın Akay Tekin Bey ve Hilmi Yazıcı Bey ile birlikte önce Ardanuç Geçitli Köyü muhtarı Hakan Öztürk’ü, sonra da Berta’yı (Ortaköy) ziyaret ettik. Berta 750 haneli ve yaklaşık 3000 nüfusu olan bir yer. Berta Nerdeyse küçük bir ilçe. Berta’da bankamatik olup olmadığını sordum, yok dediler. Sadece bir posta telgraf acentesi olduğunu söylediler. Bence Berta’da bir banka şubesi ile birlikte bir bankamatik olmalı. Yakın zaman önce Artvin AK Parti merkez ilçe başkanı seçilen Be...