logo

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmek


Erhan Kırmızı
erhankirmizi@08olay.com

 

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmek en kötü bir yöntem olsa gerek. Halbuki ağaçları kesmeden meyveleri toplamanın bir sürü yöntemi var ve bunlar halkımız tarafından bilinmektedir.

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmek ne kadar kötü bir yöntem değil mi?

Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benzeyen bir sürü eylem var;

1.Bir doktorun koruyucu hekimlik, alternatif tıp gibi yöntemleri denemeden AMELİYAT yapmaya hevesli olması meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benziyor.

2.Bir avukatın tarafları uzlaştırmaya çalışmadan hemen DAVA açması meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benziyor.

3.Enerji kaynağı elektriği elde etmek için vadileri sular altında bırakıp BARAJ yapmak meyvelerini toplamak için ağaçları kesmeye benziyor.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

Sanırım mesaj ve yazının ana fikri anlaşılmıştır. Peki ağaç kesmeye benzeyen bu eylemlerin doğrusu veya alternatifleri nelerdir?

Bunları tespit etmek, mühendislerin, teknoloji uzmanlarının işidir.

Ama ben yine de dilimin döndüğünce bazılarını anlatmaya çalışayım.

*Ağaçtan meyve toplamanın en doğal usulü üstüne çıkıp toplamaktır. Merdivenle, vinç yardımı gibi metotlarla toplanabilir. Bunları zaten bilmeyen yok.

*Hastaları iyileştirmenin ameliyatsız yöntemleri, ALTERNATİF TIP (bitkisel çözüm),TIBBİ NEBEVİ (Peygamberimizin koruyucu hekimlikle ilgili önerileri)yöntemlerini kullanmak olabilir.

*Uyuşmazlıkları çözmenin tek yolu dava açmak değildir. Avukatların asıl misyonu UYUŞMAZLIKLARI MAHKEMEYE GİTMEDEN ÇÖZMEKtir. Fakat halkımız avukatların emeğini taktir edemediği için avukatlar somut bir iş yapmış olarak görünmek için dava açmak zorunda kalıyorlar.

*Enerji elde etmek için barajlar yaparak vadileri su altında bırakmaktansa nehir kıyıları boyunca küçük DEĞİRMEN USULÜ TRİBÜNLER yapılabilir.

Aslında yöntemleri keşfetmek hiç de zor değil, önemli olan zihinlerde bir devrim yapmaktır.

Share
327 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sosyal Medya Yoluyla Toplumun Bilinç Altına Subliminal Mesaj Yüklüyorlar

  20 Eylül 2017 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  “Sana bir şey göndereceğim oku tamam mı? Banada arkadaşım gönderdi okumadan önce içinden çok istediğin şeyi üç kez tekrarla sonra aşağıdaki yazıyı oku .........Unutma önce üç kez çok istediğin şeyi tekrarla........Bismillahirrahmanirrahim lahavle vela kuvvete illah billahi aliyyül azim. Amin ....bu mesajı 20kişiye gönder dilediğin kabul oluyor. İnanmıyordum ama harbiden oluyor eğer silersen veya.....Göndermezsen. Allah dilediğini kabul etmesin. Şimdi saatine bak 9 dakika sonra seni mutlu eden bir olay olacak ... Çok zor değil kopyala gönder. Ya...
 • TEOG sınavının kalkması nedeni ile söyleyeceklerim var

  20 Eylül 2017 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Kısaca söyleyeceğim. Eğitim ve öğretimin başarılı olması için; 1.Öğretmenlerin maaşlarının yüksek olması gerekir. 2.Tüm okulların eksiksiz olarak eğitim araçları ile donatılması gerekir. 3.Okul bitirildiğinde öğrencilerin hemen iş bulma imkanına sahip olmaları gerekir. İkide bir sistem değişikliği ise gerekmez....
 • Ekonomiye El Atılması Lazım Sayın Cumhurbaşkanım!

  19 Eylül 2017 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Türkiye’de ekonomik anlamda işlerin yolunda gittiğine dayalı olarak ekonomiden sorumlu bakanların açıklamalarını okuyorum da çok güleceğim geliyor. Sürekli rakamlarla iyi gösterilme çabasında ki ekonomin halkın ekonomisine hiçbir faydası olmadığını artık anlamamız gerekiyor. Şunu unutmamak gerek ki bir ülkede hükümetlerin yıkılışlarının en temel sebeplerinden biri hiç kuşku yok ki rakamsal ekonomik bozukluklar değil vatandaşın cebindeki ekonomik bozukluklardır. Bunu en iyi bilen de hiç kuşku yok ki Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. AK Parti’yi ik...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan ile TEOG Konusunda Hemfikirim

  16 Eylül 2017 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Cuma akşamı katıldığı bir canlı yayın programda çok önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan biri benim oldukça fazla dikkatimi çekti. O da başından beri çok saçma bulduğum ve koca bir neslin yok olmasına neden olacak olan orta öğretime geçiş sistemi sınavı olan TEOG sınavının kaldırılması gerektiğini belirttiği açıklama. Öncelikle açıklamanın haberini sizlere aktarayım ardından yazıma devam. İşte o haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TE...