logo

19 Ağustos 2015

Merkez Taksi Durağından Sıtkı Kahvecioğlu’na Plaket

Artvin’de hizmet veren Merkez Taksi Durağı şoför esnafı Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelini ilimize kazandıran Sıtkı Kahvecioğlu’na plaket verirken, Atatürk heykelinin bakımsız bırakılmasına tepki gösterdiler.

 

Artvin Atatepe’de Kahvecioğlu Vakfı’nca yaptırılan 22 metre yüksekliğindeki Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykeli tam anlamıyla hizmete ve turizme kazandırılamadı.

Artvin Merkez taksi durağı çalışanları Türkiye’nin en büyük Atatürk heykeline sürekli yolcu götürdüklerini ifade ederek yolculardan aldıkları tepkileri basın mensuplarıyla paylaştı. Heykeli ilimize kazandıran Sıtkı Kahvecioğlu,  Atatepe’de plaket veren taksici esnafı aynı zamanda açıklamalarda bulundu.  Merkez Taksi Durağı Başkanı Hüseyin Öztürk ve yönetim kurulu üyelerinin eseri ilimize kazandıran Sıtkı Kahvecioğlu’na teşekkür ederek plaket takdiminde bulundular.  Başkan Öztürk, gelen misafir ve turistlerin sadece burayı görüp 5 dakikaya dönmek zorunda kaldığını belirttiği konuşmasında “tekrar teşekkür ediyoruz Sıtkı Amcaya, bu olağanüstü şaheser bir yapıyı Artvin’e miras olarak bıraktı. Türkiye’den ve Dünyanın bütün yerinden bunu görmeye gelenler var. Artvin’e bir bacasız fabrika açtı. Ama gelen müşterilerimiz biraya geldiğinde beğeniyorlar ama bir taraftan da ne lokanta var, ne tuvaleti, nede oturacak bir yeri var, dönüp gidiyorlar. Türkiye’nin Atatürk heykelini görmek için gelen misafirlerin taksi tutarak çıktıklarında çok merak ettikleri Atatürk heykelinde çay içecek bir yer bile bulamamış olmaları Bize de bunu şikayet ediyorlar, bizde yetkililere bunu sizlerin aracılığıyla söylemek istiyoruz” dedi.

Heykeli ilimize kazandıran Sıtkı Kahvecioğlu ise, “bu anlamlı plaketi vermesi beni son derece memnun etmiştir. Bu ince davranışlarından dolayı Artvin şoförlerinin beni takdirle karşılaması beni son derece sevindirdi” dedi.

Share
1325 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?