logo

Merkez İlçede İlyas Şahin Güven Tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi 35’inci Merkez İlçe kongresini gerçekleştirdi. Delegelerin oy kullandığı seçimde mevcut Merkez ilçe Başkanı İlyas Şahin yeniden başkan seçildi.

 

Cumhuriyet Halk Patisi (CHP) 35’inci Merkez İlçe Seçimini gerçekleştirdi. Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleşen seçime CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan, 23’üncü Dönem CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, yeni seçilen Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz. CHP Eski İl Başkanı Seçkin Kurt, Eski Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Demirhan Elçin, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ahmet Biber, Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, TOBB Artvin Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Taner Köse, Eğitim Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş kongrenin onur konukları Cumhuriyet Halk Partisine  gönül vermiş Hasan Çoruh, Osman Peker, Ahmet Çoruh, Ömer Balcı, Mahmut Delikanlı, Hayati Güneri, Sabri Aymen, Hayrettin Çoruh ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrede ilk olarak divan oluşturuldu, oluşturulan divanda İsrafil Gültekin, Hayrettin Pınar ve Seval Şahin aldı. Daha sonra gündem maddeler tek tek ibra edildi. Saygı duruşu ve istiklal marşı ila başlayan programda faaliyet raporları okundu. Daha sonra protokol konuşmaları ile kongre devam etti. İlk olarak CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt konuşmasını gerçekleştirdi. Kurt konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Yıllardan beri gelen sağ zihniyeti anlayışı var. Siz ne yaparsanız yapın halk bu zihniyete oy veriyor. Dolayısıyla bizin hizmet yarışında olmamız gerekiyor. Bunda hepimize büyük görevler düşüyor. Biz bunu başarırsak ben inanıyorum ki HES’lerden de kurtulacağız, Cerattepe sorunundan da kurtulacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi zapt edilemeyen bir kaledir. bu bayrak yarışında bugüne kadar bu mücadeleyi yapmış, bugün yapacak olan bundan sonrada yapmaya devam edecek olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum ”dedi.

Daha sonra kürsüye 23’üncü dönem CHP Artvin Millet Vekili Metin Arifağaoğlu çıktı. Arifağaoğlu ise konuşmasında şunlara vurgu yaptı; Borçka’da Zafer Bayramı Törenine katıldım. Çok üzüldüm. Benim lise zamanında törenler  bayram olurdu. Resmi geçitte ne kadar resmi araç varsa geçerdi. Artvin Zafer Bayramı ruhunu içtenlikle yaşardı. Ne yazık ki şuan Cumhurbaşkanlığı kodluğunda oturan kişi “kabul etseniz de etmesiniz de yönetim şekli değişmiştir” diyor.  Ben sade bir Cumhuriyet Halk Partili olarak buradan sesleniyorum. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Zafer Bayramları nasıl alıştıysak o şekilde kutlanacaktır.

Cumhuriyet Halk Partililer yıllardır bu partiye hizmet eden isimler var. Bende o ak saçlılar sınıfındayım.  70 yaşındayım bugüne kadar 5 a içerisinde 2 seçim yapıldığını göremedim. 1950 yılından bu zamana kadar tek partili bir hükümet çıkmadı. Koalisyonlar yapıldı, halkın iradesine saygı gösterildi. Seçim sonuçları ne olursa olsun madem demokrasiye inanıyoruz sandıktan çıkan sonuçlar saygı göstereceğiz.

Hükümet kurma görevi başbakana verildi ancak Sayın Davutluoğlu hükümet kurmaya uğraşmadı. Hükümeti kurar gibi gözüktü. Çünkü talimatı öyle almıştı. Oyaladı oyaladı sonunda geldi Cumhuriyet Halk Partisi’ne, ‘3 aylık bir hükümet kurmak istiyoruz.  Bu ortaklığa var mısınız?’ dedi. Cumhuriyet Halk Partisi’ne üç aylık bir iştirak yakışmazdı ve CHP yönetimi doğru olanı yaptı.  Üç aylık hükümete hayır diyen bir kadroya seçim hükümeti için üye ver diyorlar. CHP bu teklife Elbette ki hayır diyecekti. Türkiye’nin kurucusu  ve Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu bize bu partiyi öyle emanet etti ve bize yakışanı yaptılar kendilerini yürekten kutluyorum.

Birde Milliyetçi Hareket Partisi var. Çok milliyetçi olduğunu iddia eder. Biz bu seçim hükümetine üye vermeyiz dediler.  Milliyetçi Hareket Partisi AKP’ye payandalık yapmaktan vazgeçmiyor. Bu payandacılığı şimdi Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu Alpaslan Türkeş’in oğlu yaptı. MHP’in payandalığı tescil edildi.

Artvin’de MHP 2015 seçimlerinde oylarını biraz arttırdı.  Bir çok ilçede de bir çok CHP oyları MHP’ye gitmiş. Bunu mutlaka anlatmalıyız. Bilinçli Cumhuriyet Halk Partisi oyunun  MHP’ye gitmesi doğru değildir.  Burada bir kandırmaca vardır yada biz kendimizi anlatamamışızdır. Artvin’in 312 köyüne ulaşmalıyız ve 1 Kasım seçimlerinde mutlaka iyi sonuç almalıyız.

Artvin Merkez İlçe Yönetimi  7 Haziran seçimlerinde 2011 seçilmelerine göre  oylarımızı arttırmıştır. Şimdi 1 Kasım’da daha da arttıracağız. Demokrasi elden gidiyor. Yönetim şekli değişmemiştir. Türkiye’nin yönetim şekli  demokratik parlamenter sistemdir. Bunu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk demiştir. Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece bu yönetim şekli de değişmeyecektir.

Biz yerel seçimlerde bir kaza yaptık. 2019 seçimlerinde o belediyede mutlaka o altı oku dalgalandıracağız. Buda bizim namus borcumuzdur dedi.

Devamında ise kürsüye CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan çıktı. Bayraktutan konuşmasına, Altı gündür Artvin’deyim. Hopa’da ki o üzücü olaydan sonra  genel başkanımız tarafından görevlendirildim. Hopa’da tüm cenazelere katıldık. Bütün taziye evlerini gezdik il başkanım ve önceki dönem milletvekilim Metin Arifağaoğlu ile buradan gelen il yönetici arkadaşlarımızla beraber.  Hopa ve Arhavi’de ki olaydan irkildik. Bize 3 gündür Cumhuriyet Halk Partisinin ne kadar güçlü olduğumuzu hissettiren belediyeler var. Türkiye’nin her tarafında ki belediyelerimiz Hopa’ya yardım ediyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi varsa herkes için var. Bugün Hopa’nın, Arhavi’nin, Borçka’nın bu yardıma ihtiyacı var elimizden geleni yapıyoruz.  Ama bir şey unutmayalım. Bu bir kadercilik değil. Bunu kadere Allah’a havale ederek bu işten çıkamayız. Dere yataklarına ev yapmışız. Kamu binaları var dere yataklarında. Devlet dere yatağına bina yapmış. Suyun yolunu kesmişiz suyun gidecek yolu yok.  Giresun Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Olay olduğunda ilk suları onlar gönderdi.

7 Haziran seçimlerinden sonra CHP Genel merkezi nerede hata yaptı. Önce CHP değil önce Türkiye dedik.  Hükümet mi kuracaksınız. Elimizi uzattık ‘varız’ dedik.  Ama elinin tersi ile ittiler. 7 Haziran’da bunları yıkmıştık. Ancak meclis başkanlığı seçiminde bellerini doğrulttular.  Benim görevim muhalefete muhalefet etmek değil. İktidara muhalefet etmek. Ben AKP’yi yıkacağım. Benim görevim bu. Bu ülkede koalisyonu bir tek kişi istemedi. Oda Recep Tayyip Erdoğan’dır.  İktidarı paylaşmak istemiyorlar. Ben ne CHP ne MHP nede başkasıyla ben bu iktidarı paylaşmam.  Ülke kan ağlıyor.  Utanmadan çıkmışlar şehit cenazelerinde şehitlerin babalarının annenlerinin kollarını tutuyorlar. O babanın oğlu şehit oluyor mutlu oluyor da siz şehit olunda bu ülke mutlu olsun.  Taner Yıldız diyor  “Şehit olmak istiyorum” git şehit ol. Elinden tutan mı var? Zengin diyor param var fakir sağ olsun, Fakir diyor ki canım var vatan sağ olsun.

Ben İlyas Başkanımı kutluyorum. Eski ilçe  başkanımız Cüneyt Öztürk’e de teşekkür ediyorum. 30 Mart’ta kaybettik burasını. Hepimizin hatası var. Ben de hata yaptım. Hedefimiz Kasım’da Artvin’den birinci milletvekili olarak girmek . Artvin’de tablo bellidir. CHP’nin milletvekili hazırdır Artvin’de. Hedefe birinci partidir iki milletvekilliğidir. Daha önemli hedefimiz 30 Mart 2019. Onların aldığı belediyeyi değil verdiğimiz belediyeyi tekrar uhdemize alacağız. Bugün Cerattepe’ye cüret etmelerinin nedeni belediyenin bizde olmamasıdır. O nedenle ilçe yönetimimizin en önemli görevi belediye başkanlığına odaklanmaktır ifadelerine yer verdi. Son olarak ise CHP Merkez ilçe Başkanlığına yeniden aday olan İlyas Şahin kürsüye çıktı. Şahin, konuşmasında, Bugün 26.Ağustos 1922’de başlayıp 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün baş kumandanlığında zafer ile sonuçlandırılmış baş komutanlık meydan muharebesinin yıl dönümüdür. Bir mihenk taşı olarak kabul ettiğimiz bu gün 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Bizler cesur yürekli ve korkusuzca vatanına. Milletine bu bayrağına sahip çıkan, vatanı canları pahasına düşmandan kurtarıp yeniden kuran o onurlu insanların kurduğu partinin mensuplarıyız. Bizler gerekirse üzülürüz, mutlu oluruz ama  o sarı saçlı mavi gözlü dev adamın kurduğu cumhuriyette bu partiden asla vazgeçmeyeceğiz.

2012 yılı nisan ayında yine bir kongre ile yönetim kurulu üyesi seçildim. İki yıla aşkındır süredir il başkanlığını yürütüyorum.  Mesaimin büyük bir kısmını partim için çalışarak geçirdim. İlçe başkanlığım süreci içinde üç seçim geçirdik. Bu seçimlerim tamamında büyük azimle sizlerle bir bütün olarak çalıştık.  Sevgi ve saygıya yönelik bir anlayışla çalışıyoruz. Her geçen gün daha kalabalık olan aktif bir örgüt yapısını besliyoruz. Sizlerin desteği ve onuru ile yeni dönemde de daha iyisini başarmak için ilçe başkanlığı görevine talibim. Göreve talip olan ekibimizin en önemli hedefi 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Artvin İl Belediyesini tekrar geri almaktır. 30 Mart seçimlerinden sonra bu çalışmalarımız hemen başladı. 30 Mart’ta bir yol kazasına uğradık. Ancak hatalarımızın ve eksiklerimizin farkındayız. Çalışmalarımız bundan sonra bu hataları düzeltmek yönünde olacak.

Size buradan söz veriyorum  2019 yerel seçimlerini mutlaka ama mutlaka kazanacağız. Ogün ki mutluluğu hep birlikte kazacağız. Artvin’i sizlerle hep birlikte yöneteceğiz. Tüm bu hedefler doğrultusunda azim ve inançla çalışacağımıza söz veriyoruz” dedi

Daha sonra ise gündem maddesi gereği seçime geçildi. Tek listenin yer aldığı seçimde 117 delegeden 89’inin oy kullandığı seçimin ardından CHP Merkez İlçe Yönetimi şu şekilde belirlendi; Cansu Arslan, Sevda Cebeci, Okan Ersöz, Haluk Koçer, Çetin Kondal, Nihat Köksal, Atilla Sancal, Süleyman Saraç, Gamze Tarhan Polatdemir, Suat Tarım, Ömür Uluköy, Recep Yıldırım.

Share
864 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?