logo

Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Seçimi Yapıldı

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında düzenlenen Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Seçimi, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Sinan Soylu başkanlığında gerçekleşti.

 

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında düzenlenen Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Seçimi Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonunda yapıldı. Toplantıya okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Sinan Soylu, bu seçimin demokrasi şenliği havasında geçmesi temennisinde bulunarak bütün adaylara başarılar diledi. Sandık Kurulu Başkanı Cevdet Oral, demokratik seçim ve yöntemleri hakkında öğrencilere bilgi verdi, uygulayacakları meclis başkanı seçiminin hangi aşamalardan oluştuğunu ve nasıl yapılacağını anlattı. Merkez ilçe öğrenci meclisi temsilciliğine toplam 7 aday başvurdu. Sonrasında okul öğrenci temsilcisi öğrenciler tek tek toplantı salonunda hazırlanmış oy kullanma kabinine girip önceden hazırlanmış ve üzerinde başkan adaylarının isminin bulunduğu oy pusulalarını mühürleyerek kapalı zarf ve gizli oy kullanımı usulüyle zarfladıktan sonra sandık kurulu üyesi öğrencilerin gözetiminde zarflarını sandığa atarak oylarını kullandılar. İl Seçim Kurulu ve İl Sandık Kurulu’nun da hazır bulunduğu, toplam 20 öğrencinin katıldığı Merkez ilçe seçiminde 20 geçerli oy kullanıldı. Oylar kullanıldıktan sonra seçim sandığı, sandık kurulu üyesi öğrencilerden biri tarafından açıldı ve oylar açık sayım usulüyle sandık kurulu, seçim kurulu başkanları ile öğrenci temsilcilerinin önünde sayıldı. Sayım sonucunda, öğrencilerin sıralaması şu şekilde oluştu: Ahmet Furkan Keser Erhan Uyumaz Nurullah Kara Eylül Ela Torun İrem Naz Köseoğlu Ceyhun Topaloğlu Eren Koçak seçilDİ.

Oy sıralamasına göre en çok oyu alan 5  öğrenci 8 Aralık 2015 tarihindeki diğer ilçelerden gelecek öğrencilerle beraber il öğrenci meclisi seçimine katılacak.

Share
459 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?