logo

16 Ekim 2015

Menderes Koleji’nde Polis Eşliğinde Denetim

Artvin’de daha önce girdiği sınavlarda hem Artvin’in eğitim seviyesini yükselten, hem de sınavlarda Artvin dereceleri çıkartan Özel Menderes Koleji’ne polis eşiliğinde denetim yapıldı.

Menderes Koleji’ne gelen 9 ayrı kurumun görevlisi kurumun hem dosyalarını tek tek inceledi, hem de ölçümler yaptı. Denetime gelen itfaiye ekibi personelini yangın hortumlarını ölçüp, su akıp akmadığını denetledi. Milli eğitim müfettişleri sınıfları, koridorları metre ile ölçtü. Tarım Müdürlüğü personeli mutfak ve kantini denetledi. Diğer kurum görevleri de dosyalarda incelemelerde bulundu. Denetlemenin en ilginç yanı ise itfaiye görevlisinin Menderes Koleji Müdür Yardımcısı Yüksel Badi’ye sorduğu yangın tüpünüzün TSE belgesi var mı? sorusu oldu. Bahçede sigara içilmez levhasının ve itfaiye park alanının olup olmadığını sorduklarını belirten Badi yaptığı açıklamada; ” Tüpünüz TSE’nin 671/1 fıkrasına uygun mu? dedi. Bu konuları sordular ben mühendis değilim dedim. İtfaiye hortumu ile ilgili sordular. Ben makine mühendisi olsam bilemem. Bacanın açık hava borusu kapalı hava borusu ne kadar diye sordular” dedi.

Haberi Duyan Bazı Veliler, Okullara Giderek Destek Verdi

Denetlemeyle ilgili açıklama yapan kurum avukatı Nur Şahin; ” Bazı müdürlükler valiliğin olur yazısı ile kurumu denetlemeye gelmişler. Genel bir denetleme yazısı altında valiliğin oluru var. Belediye olsun, Gıda Tarım ve Hayvancılık olsun, Sağlık Müdürlüğü olsun, Milli Eğitim olsun hepsi gelmişler, genel bir denetleme yapıyorlar, çok sıkıntılı bir durum ortaya çıkmadı. Çıkarsa da zaten yasal sürede itirazları yapılır. Olur yazısı var zaten, özel eğitim kurumları, bilmem ne ne diye gidiyor. Bu okul Özel Eğitime girdiği için burayı da denetliyorlar, olur yazısına göre. Zaten biliyorsunuz Türkiye genelinde şu anda bu tarz yapıyorlar, onlardan biri” dedi.

Menderes Koleji Velilerinden Rasim Özçelik; “Artvin’deki okulumuza kolejimize baskın oldu. 7-8 tane kurumdan geldiler ama polisler bizi kimliksiz sokmuyor, içeri giremiyoruz. Bu nasıl iştir! Ankara’nın göbeğinde bombalar patlıyor, daha bombayı kim patlattığını bulamıyorlar. Ama biz kendi okulumuza bile kimliksiz giremiyoruz. Yetkililere buradan sesleniyorum bu zulmü durdursunlar artık diyoruz, söyleyecek çok bir şey de bulamıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Menderes Koleji velilerinden Zeynep Olcabay 3 yıldır okulun velisi olduğunu belirttiği konuşmasında; “Bu okulun velisiyim, hiçbir sıkıntı şimdiye kadar görmedim, öğretmenlerinden de müdüründen de herkesten memnunum. Canlı bomba isim listesi varken, onu tespit edemiyorlar da bu okullarda ne arıyorlar. Bizim okulumuzda ne eroin, ne başka bir şey, ne canlı bomba var. İnsanlar gidip polisler gidip başka yerlerde arasınlar” dedi.

Kurum Müdürü Muhammet Karamustafa gerekli konuşmaları velilerinin yaptığını söyledi. Karamustafa Sosyal medya da durumla ilgili fotoğraf paylaşırken, Artvin’in Allah’a emanet kaldığını, Organize Şube polisleriin tümünün okulun önünde gün boyunca nöbet tuttuğunu belirtti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?