logo

Menderes Koleji, Yıldız Erkekler Basketbol Ligi’nde İl Birincisi

Menderes Koleji, Yıldız Erkekler Basketbol maçında il birinciliği elde etti.

 

Özel Menderes İlköğretim Okulu, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Yıldız Erkek Basketbol Ligi’nde il birinciliği elde etti.

Artvin’de eğitimdeki başarılarıyla kendinden söz ettiren Özel Menderes İlköğretim, şimdi de spor da önemli bir başarıya imza atarak Artvin gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğünün düzenlemiş olduğu MEB okul sporları çerçevesinde yapılan yıldız erkek basketbol liginde il birinciliği elde etti.

Müsabakalara katılan tüm okullar adına çok heyecanlı ve çekişmeli geçen maçlar renkli geçmişti. Artvin halkına hizmet veren Özel Menderes İlköğretim Kurumu basketbol il birinciliğini kazanarak bu heyecanı yaşamıştır ve bu nedenle farklı bir mücadele olmuştur. Bu heyecanı birincilik başarısıyla taçlandıran öğrenciler kısıtlı imkânlarla kısa zamandaki gayret, çalışma ve azimleri sayesinde elde etmiştir. Ayrıca okul idaresinin, değerli velilerin, değerli öğretmenlerin ve taraftar öğrencilerin de dua ve destekleriyle başarmışlardır. Bu başarı okulumuza, eğitime ve değerli öğrencilerimize emek veren, hizmet eden, çalışan tüm öğretmenlerimize de ithaf olunur.

Kurum Beden eğitimi Öğretmeni Zafer Savaş Kaplan; “Müsabakalara 26 Kasım 2015 tarihinde saat 11.00 da Artvin merkez spor salonun da start verildi. İlk karşılaşma merkez Atatürk ortaokulu ile gerçekleşti. Takımımız maça güzel başlayıp başarılı bir şekilde bitirdi. İlk maçımızı 17-20 skorla tamamladık. Aynı gün saat 14.00’da ikinci karşılaşma merkez 7 Mart ortaokulu ile yapıldı. Skor 31-15 tamamlandı. Maçlara bir gün ara verilmesiyle takımımız dinlendi ve ilçeler den gelecek rakiplerini bekledi (Borçka ve Hopa) 03-12-2015 Perşembe günü saat 11.45’te Borçka Hopa maçıyla start verildi. Okulumuz ilk maçını saat 13.10’da Borçka ile yaptı. Borçka Yavuz Selim ortaokulunu 34-16 yenmeyi başardı. Borçka maçının bitiminden itibaren 20 dakika dinlendik dinlenme odasında spor masajıyla oyuncularımızın yorgunluğunu almaya çalıştık. Saat 15.10’da Hopa’dan gelen misafir takım Mehmet Akif Ersoy ortaokulu ile final maçına çıktık. İlk çeyreği 12-21 önde kapatan takımızın aynı gün yapılan maçlar nedeniyle yorgunluğu belirginleşti. 2 çeyreğe bechimizin desteğiyle zamanlamayı iyi kullanarak gücümüzü koruduk ve maçı 19-41 kazanmayı başardık. Okul takımımız final maçını da alarak şampiyon olmuşlardır sporcularımızın ve herkesin emeğine yüreğine sağlık. Müsabakaların bitiminde mücadelemizin karşılığı olan birincilik kupamızı ve madalyalarımızı spor il müdürü Sayın Bahattin yetimden aldık” dedi.

Share
315 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?