logo

Menderes Koleji Ankara-Konya ve Kapadokya’ya Gezi Düzenledi

Menderes Koleji tarafından organize edilen 40 öğrenci ve 4 öğretmenle yapılan Ankara-Konya- Kapadokya gezisi hafızalarda unutulmaz bir hatıra bıraktı. Düzenlenen bu gezide öğrenciler önceden ekranlardan gördükleri birçok tarihi ve doğal güzellikleri gezerek öğrendiler.

 Artvin’den yola çıkan öğrenciler Trabzon alışveriş merkezinde soluklanıp eğlendiler. Gezinin ilk durağı olan Ankara’da Hacı Bayram Veli Türbesini ve Ankara bulunan 1. Meclisi ziyaret ettiler.  Anıtkabiri ziyaret etmeyi ihmal etmeyen öğrenciler başkentin manevi ve kültürel değerlerinden faydalanma imkânı buldular. Ankara gezisinde son olarak da bir alışveriş merkezinde vakit geçiren öğrenciler Konya’ya doğru yol aldılar. Konya’nın simgesi haline gelen Mevlana türbesini ziyaret ettiler. Bir hayli yorulan öğrenciler akşam güzel bir yemekle yorgunluklarını attılar ve gezinin son durağı olan Nevşehir’e hareket ettiler. Nevşehir’de Sultanhanı tarihi yeri ziyaret edildi. Önemli bir yere sahip olan çanak çömlek el işçiliğini öğrenciler yerinde görme şansı elde ettiler.

Bir dönem ekranlarda olan “Yer Gök Aşk” adlı dizinin çekimlerinin yapıldığı Ürgüp, Göreme’yi de ziyaret eden öğrenciler bu doğal güzelliğin tadını çıkardılar. Öğrenciler zamanlarının geri kalan kısımlarında Güvercinlik Vadisi, Derin Kuyu Yer altı Şehri, Uç Hisar Kalesini,  Paşa Bağı ve Nar Gölünü doyasıya gezdiler. Öğrenciler için bulunmaz bir fırsat olan bu gezi doğal, tarihi ve manevi birçok güzelliği içinde barındırdı. Rehber eşliğinde öğrenciler tarihsel ve kültürel alanda birçok bilgi edindiler. Gezinin en ince detaylarına kadar planlanması öğrencilerin zaman kaybı yaşamamalarını ve planlandığı gibi dolu dolu geçirilmeleri sağladı.

Bu üç şehrin hem güzelliklerini hem de değerlerini içlerine sindirerek yaşayan Menderesli öğrenciler bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler. Dolu dolu bir gezi geçirdiklerini söyleyen Menderes Koleji Müdür Yardımcısı Sait Yıldırım: “Öğrencilerimizle beraber harika bir gezi yaptık. Hep beraber yerin sekiz kat aşağısında bulunan yer altı şehrine inerek farklı bir atmosfer yaşadık. Öğrenciler birçok konuda değişik deneyim kazandılar: deveye bindiler, çanak çömlek yapımında bulundular, kültürel yerleri gezdiler… Öğrencilerimiz 4 yıldızlı otellerde kalma ve konaklama imkânı buldu. Bu da öğrencilerimizin sağlıklı ve düzenli bir gezi geçirmelerini sağladı. Hep beraber unutulmaz bir geziye imza attık ve gezimizin tam planladığımız gibi geçmesi bizleri ve öğrencilerimizi çok mutlu etti” dedi.

Share
955 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?