logo

reklam

Memur Sen Artvin Buluşması Gerçekleşti

Memur Sen Artvin İl temsilciliği ile bağlı sendikaların düzenlemiş olduğu “Memur Sen Artvin Buluşması” isimli konferans gerçekleştirildi.

 

TOÇ Bir Sen Genel Başkanı Günay Kaya’nın konuşmacı olarak katıldığı “Memur Sen Artvin Buluşması” konferansında ‘birlikte büyümeye devam edeceklerini’ vurguladı.

Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde yapılan konferansa Artvin Ak Parti Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ben Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Recai Karslı, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Memur Sen Artvin İl Başkanı İbrahim İnce, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcıları Fahrettin Tilki, Aydın Tüfekçioğlu, Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci,  Ak Parti Artvin Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak, AK Parti Artvin İl Başkan Yardımcısı Yüksel Kantar,Fikret Erdoğan, Turgut Sarı, AK Parti 26’ncı Dönem Artvin 2’nci sıra milletvekili adayı Hayrettin Gülbin, sivil toplum örgütü temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

“Memur Sen Türkiye’nin En Büyüğü”

Memur sen Artvin il temsilcisi, eğitim birsen Artvin şube başkanı İbrahim ince, memur Sen’in 850 bin üyeyle Türkiye’nin en büyük konfederasyonu olduğunu ve 3 bin 500 üyeyle de Artvin’in en büyük sivil toplum kuruluşu durumunda olduğunu söyledi. Konfederasyona bağlı olarak 10 iş koluyla teşkilatlanmış olduklarını bunların tamamında da yetkili sendika olduklarını ifade etti. Bu 10 sendikadan 4’ünün şube düzeyinde, 6 tanesinin de çalışan sayısına bağlı olarak temsilcilik düzeyinde olduğunu belirtti.

İnce, dünyanın merkezinin Türkiye olduğunu söyleyerek çok kritik bir noktada olunduğunu, ya büyük Türkiye’yi oluşturacaklarını yada büyük güçlerin altında kalınacağını söyledi. İnce konuşmasında, “ Türkiye vereceği cevapla dünyanın 5’ten büyük olduğunu gösterecek veya dünyayı 5’e yeniden teslim edecek. Bu noktada Türkiye genelinde memur sen büyük Türkiye’nin öncülüğünü yaptığı gibi ilimizde de memur sen büyük Türkiye’den yanadır diyor” dedi.

Bem Bir Sen genel başkan yardımcısı Recai Karslı, Memur Sen olarak hem sendikal hem de toplumsal (sosyal) sorumluluklarının her zaman bilincinde olduklarını ifade etti. Sendikal olarak en büyük kazanımlarından birinin 2010 yılındaki referandumla birlikte memurların toplu sözleşme hakkına kavuşmuş olması olduğunu ve bunun bir devrim niteliğinde olduğunu belirtti. Bunun memurların en az 100 yıllık özlemleri olan bir konu olduğunu söyledi. Karslı, 2’inci büyük kazanımlarının ise 1 Mayıs olduğunu vurguladı. Geçmişiyle yüzleşemeyenlerin geleceklerini doğru temeller üzerine kuramayacağının altını çizen Karslı, önceden kendi çıkarlarını savunan 5’li çeteden bugün sosyal ve toplumsal sendikacılığı sahaya yayan bir sendika durumuna gelindiğini vurguladı. Karslı yaklaşan seçimlerin gelecek ve istikrar için son derece önemli olduğunu da sözlerine ekleyerek, “bu seçim bütün seçimlerden önemlidir. İstikbalimiz için istikrardan yanayız. 2 günü birbirine eşit olan zarardadır sözünü referans almalıyız. Bu yüzden ülkemizin geleceği için hep birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

“Herkes 4 Gözüyle Bize Bakıyor”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun, sadece bir Anadolu coğrafyasıyla biten bir mesele olmadığını yeni geldiği Fransa da daha net gördüğünü söyledi. Herkesin 4 gözüyle Türkiye’ye baktığını belirtti. Başkan Kocatepe, “ bırakın bizleri bizlerden medet uman Balkanlardan Ortadoğu’ya, Kafkaslardan Çin seddine bizlerin gözünün içine bakan medet bekleyenler var. Tarih bir kez daha bu milleti haçlı istilasına karşı yeniden şahlanmaya mecbur ediyor. Tarih yeni Abdülhamit Hanları sayfalarına yazarken sizlerin de Abdülhamit Han’ın askerleri olarak yazacak diye düşünüyorum. O dönemle bu dönem aynı. Hep ayni senaryolar dönüp dönüp duruyor” dedi.

Batıl batılın mücadelesini yaparken hakkın müntesiplerinin susması zülüm den başka bir şey olmadığını da belirten Kocatepe, “ bir musibet bin nasihat tan evla olmuştur. İnanıyoruz ki 1 Kasım 7 Haziran’ın rövanşı olacaktır. Biz susarsak birileri haklı olduğunu düşünür. Onların işi konuşmak, bizim işimiz icraat ama yaptıklarımızı da anlatmalıyız” diye konuştu. Kocatepe, rehavete kapılmadan her zaman bir adım daha ileri gitmek için çalışmak gerektiğini söyleyerek yapılacak seçimlerin hayırlara vesile olmasını diledi.

“Türkiye’nin Seveni Kadar Düşmanı Da Çok”

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, bu ülkenin gerçek sahipleri sizlersiniz derken bu ülke için birçok bedel ödeyen rahmetli Menderes’i, rahmetli Özal’ı, rahmetli Erbakan’ı anmadan olmayacağını söyledi. Kışla, “ iğneyle kuyu kazır gibi ilmik ilmik kaneviçe dokur gibi bu günlere geldik. Kolay gelmedik, bir sürü bedeller ödedik. En büyük güç millet ve o millete sırtını dayayan, milletle hareket eden o büyük usta, o uzun adam bir hareket başlattı. O yokken sizde yoktunuz, bizde yoktuk. Onunla beraber, partiyle beraber sizde büyüdünüz, sizle beraber bizde büyüdük. Hep beraber büyüdük” dedi.

Milletvekili Kışla konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “ önceleri laiklik, din, şeriat diye partimize yüklendiler ama onlar partimize yüklendikçe millet bize sahip çıktı. Baktılar ki bu böyle olmayacak strateji değiştirdiler ve şimdide tek hedef olarak her şey de sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ı hedef aldılar. Çünkü onu yıkarlarsa hepimizi birden yıkabileceklerine emindiler. İç güçler de dış güçlerde el ele vererek bu tezgahı kurdular. Ama milletimiz sayesinde kurucu liderimiz yüzde 52’le Cumhurbaşkanı seçildi.

Ulusal politikaların hiçbir ülkenin kendi geleceğini belirleyemediği, uluslar arası politikaların, azınlık güçlerin dünyada ki bütün politikaları belirlediği bir dünyada yaşıyoruz. Eğer biz yerimizde durup dünyanın 10’uncu büyük ekonomisi olacağız diye iddia etmeseydik, zalimlere haddini bildirmeseydik, dünyada ki bütün mazlumlara sahip çıkmasaydık, Filistin bayrağını göndere çektirmeseydik ve Birleşmiş Milletlerin gözlerinin içine bakıp dünya 5’ten büyüktür demeseydik bizden iyisi yoktu. Biz küresel oyuncu olmaya soyununca bizlerin önünü kesmek,  Recep Tayip Erdoğan’ı yalnızlaştırmak istediler. Ama millet 4 ayda kimin ne olduğunu gördü. Bu kilidi çözecek olan yine milletimizdir. Hepimize büyük görevler düşüyor çünkü Türkiye’nin seveni kadar düşmanı da çok. Ya hep birlikte var olacağız ya hep birlikte yok olacağız. Bu yüzden bu seçimler var olma mücadelesidir. Milletvekili seçimi değil.”

“Bizim Dünya İnsanlığına Karşı Sorumluluğumuz Var”

 TOÇ Bir Sen Genel Başkanı ve Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya Artvin’de olmaktan onur ve mutluluk duyduğunu kaydetti. Kaya bu ülkenin ve yolunda yürüdükleri anlayışın bu ülkenin dünyada ki ezilmiş milletlerin umudu olduğunu belirterek ” Her şey bizimle birlikte başlayacak. Biz kötülük gördüğünüzde ‘Elinizle, yetmiyorsa dilinizle yetmiyorsa kalbinizle buğz edin’ diyen bir medeniyetin mensuplarıyız.  Bu ülke ve bu ülkenin insanları dünya mazlumlarının hem güçlü forçosudur hemde güçlü virçösüdür” dedi.

Kaya “Bizim dünya insanlığına karşı sorumluluğumuz var. Biz dünü yani tarihimizi arkada bırakıp sırtımızı dönemeyiz. Memur Sen’li olmak tarihe sahip çıkmaktır. Biz Malazgirt’le girdiğimiz Anadolu’da durmadık, Kosova’ya gittik, Niğbolu’ya, Preveze’ye gittik. İstanbul’u fethettik, çağ açıp, çağ kapattık. Biz sadece bugünü değil dünü de bilip görüp, anlamamız gerekiyor.  Memur Sen’li olarak zamanı kuşanmalıyız. Hepimiz Sultan Fatih’ten daha büyük yaştayız. 21 yaşında İstanbul’u fethetmiş o büyük devlet adamından çok şey öğrenmeliyiz.

11 yaşında tahta çıktığında 6 dili ana dili gibi konuşan İstanbul’un fethinde kullanacağı topların gücünü balistiğini hesaplayacak kadar matematik bilen bir bilim adamıydı Fatih Sultan Mehmet. Biz medeniyetimizden aldığımız ilhamla, yeni baştan dünyanın her tarafıyla ilgili, hesabımızın, kitabımızın stratejimizin olacağını, bunun için güçlü bir iman güçlü bir beyin ve stratejik planla yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Ecdadımız geçmişte bunu laikiyle yaptı. Malazgirt’ten girip Viyana’ya kadar dayandık” diye konuştu.

Kaya konuşmasının devamında ” Biz tarihte dünyaya medeniyet götürürken, şimdi yamyamların istilasına uğradık.  Tarihi kuşanmak bu, tarihi bilmek bu. Tarih bize uyanın diyor. Ecdat yerin altından sesleniyor. Sayın başbakanımızın Stratejik Derinlik adlı bir kitabı var. Bu kitabı herkesin okumasını istiyorum. Orada Türkiye’nin temel problemi tanımlanırken şöyle deniyor. ‘Türkiye’de yaşanan en temel çelişki bir medeniyet çevresine siyasi merkez olmuş bir toplumun tarihi ve jeokültürel özelliklerinin oluşturduğu siyasi kültür birikim ile siyasi elit tarafından başka bir medeniyet çevresine iltihak etme iradesi esas alınarak şekillenmiş siyasi sistem arasındaki uyum problemidir ve bu durum hemen hemen sadece Türkiye’ye has bir olgudur.

Dünyanın egemen güçleri bir zamanlar 4 kıtada at koşturan bu milletin evlatlarına Lozan’da bir rol biçtiler. Bizden küresel bölgesel iddialarımızdan vazgeçmemizi istediler. Kendilerine hizmet etmemizi istediler. Bize büyük hesapları yasakladılar.  Ama biz bu kalıpların dışına çıkıp özümüze döndük. Filistin’e sahip çıkıyoruz. Bölgede ve dünyada söz sahibiyiz. Osmanlı’nın vizyonuna doğru yürüyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların sonunda günün anısına Memur- Sen Artvin İl Temsilcisi İbrahim İnce Günay Kaya’ya bir tablo hediye etti.

Share
561 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?