logo

Melis İçin Bugün Büyük Gün

Artvin’de henüz daha 3 aylıkken lösemi teşhisi konulan Melis için Artvin halkı seferber oluyor. Melis ve yardım bekleyen diğer çocuklar için 21 Şubat Çarşamba Günü, Kızılay kan aracı Artvin Valiliği önünde vatandaşlardan kan ve kök hücre için bağışları alacak.

Geçtiğimiz günlerde yerel basında yer alan 3 aylık lösemi hastası Melis Yılmaz’ın ailesinin feryadı ses getirmeye başladı. Artvin Belediyesi çalışanlarından Yeşim Sancal, haberi okumasının ardından bu duruma sessiz kalamadı ve kolları sıvadı. Birçok görüşme yapan Sancal, son olarak Kızılay Artvin Kan alın merkezine giderek görüşmeler yaptı. Kızılay yetkililerinin yapılan görüşme sonrası 21 Şubat Çarşamba günü Artvin Valiliği önünde kan ve kök hücre bağışlar için çalışmalarına başladı.

Küçük Melis Yardım Eli Bekliyor

Artvin Aşağı Maden (Hod) Köyü sakinlerinden Fehmi Yılmaz’ın torunu metin ve Nurcan Yılmaz çiftinin evliliklerinden 10 yıl sonra doğan kızları Melis henüz daha 3 aylık iken Lösemi teşhisi kondu.

Melis şimdi 9 aylık. Trabzon Farabi’de 6 aydır tedavi görüyor. Tedavi uzun süreceği için Trabzon’da ev tutuldu. Annesi Nurcan ve babası Metin Yılmaz bir an olsun kızlarının yanından ayrılmıyor. Melis’in hastalığının tek çaresi var. Ona uygun ilik nakli gerçekleştirildiğinde Melis sağlığına kavuşacak.

Anne Nurcan ve baba Metin Yılmaz, 10 yıl boyunca çocuk özlemiyle beklediklerini, Melis’in dünyaya gelmesiyle dünyaların kendilerinin olduğunu ancak hastalığın çok üzdüğünü belirterek; “10 yıl önce evlendik. Melis’in doğmasıyla dünyalar bizim oldu. Ancak 3 ay sonra konan teşhis dünyamızı kararttı.

Kızımız Melis, 6 aydır Trabzon’da tedavi görüyor. Hastane ailece evimiz gibi oldu. Doktorlarımıza, burada çalışan sağlık personeline çok teşekkür ediyoruz. Kızımız Melis İlik nakli olursa sağlığına kavuşacak. İlik bulunması gerekiyor. Bunun için dönerlere ihtiyacımız var. Melis’e döner olmak isterseniz bizimle irtibata geçin. Bize destek veren dost, akraba ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandılar

Share
379 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?