logo

Mekke’nin Fethi’nin 1385 Yılı Kutlandı

Artvin Belediyesi ile Memur – Sen Artvin şubesinin katkılarıyla Mekke’nin fethinin 1385. yıl dönümü dolayısıyla ilahi dinletisi, Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve konferans programı Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür merkezinde gerçekleşti.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür merkezinde düzenlenen Mekke’nin Fethi programına, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Artvin İl Müftüsü Kemal Uçkun, Memur-Sen Artvin İl Başkanı İbrahim İnce, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak, AK Parti İl Başkan yardımcısı Yüksel Kantar, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Reyhan Güneri, sendika başkanları ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Program, İlk önce Hafız Aziz Subaşı’nın Kuran-ı Kerim ziyafeti ile başlarken, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin sunumuyla Mekke’nin fethin de yaşananlar anlatıldı. Ardından Hafiz Bekir Öztürk ile Fatih Polat’ın Kuran-ı Kerim ziyafeti ile İlahı ve Ezgi sanatçısı Ahmet Feyzi’nin İlahı konseriyle muazzam bir gece yaşandı.

“Mekke’nin Fethi Aslında Gönüllerin Fethi İdi”
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Mekke’nin Fethi sunumunda her şeyin yeniden olması gerektiği gibi olmaya başladığı, olmaması gerekenlerin, haksız yere olduğu dönemlerin, ‘‘Hak geldi, batıl zail oldu, zaten bütün batıllar, eninde sonunda yok olamaya mahkumdur’’ düsturu gereğince sona erdiği, eski yılın bittiği, yeni bir dönemin yılı başladığı müstesna bir gün olarak belirtti.
Kocatepe, “Bu gece her türlü çılgınlığa inat, Müslümanlar adeta yeni yılda zulümden adalete, karanlıktan aydınlığa bir başlangıcı olarak bir önemli hadiseyi, her 31aralık gecesi tekrar tekrar çeşitli kutlama etkinlikleri ile yaşatmaktadırlar. Bu vesile ile Mekke’nin Fethi’ni yeniden irdelemek, yaşamak, insanlığı dünya ve ahrette huzura, barışa kardeşliğe ulaştırma gayesi güden her mü’min için apayrı bir mana ve heyecan meydana getirmektedir” dedi.
Mekke’nin fethinin 1385. yıl dönümü kutlama programı katılımcılara verilen hediye takdimiyle sona erdi.

Etiketler: » » » »
Share
622 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?