logo

Manavlara Etiket Kontrolü

Artvin Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde faaliyet gösteren 8 manava yerinde denetim yaptı.

4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 4822 sayılı ve 12’cı maddesinde yer alan ‘perakende satışa arz edilen malların veya ambalajların yahut kaplarının üzerine kolaylıkla görülebilir, okunabilir şekilde o malla ilgili tüm vergiler dahil fiyat, üretim yeri ve ayırıcı özelliklerini içeren etiket konulması, etiket konulması mümkün olmayan hallerde aynı bilgileri kapsayan listelerin görülebilecek şekilde uygun yerlere asılması zorunludur’ ibaresi kapsamında Artvin Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetlemelerde kurallara uymayan manavlar yazılı olarak uyarılırken şartları yerine getirmek için 4 günlük süre verildi.

Ayrıca manav esnafı dükkan önlerine (kaldırımlara) malzeme bırakıp yer işgal etmemesi ve hijyen kurallarına da uymaları konusunda uyarıldı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe konuyla ilgili yaptığı açıklamada tüketici haklarının korunması bağlamında çalışmaların aralıksız devam edeceğini ifade ederek, “Amacımız vatandaşımızın huzurlu ve güvenli bir şekilde sağlıklı gıda tüketimini sağlamaktır. Bu doğrultuda çalışmalarımız devam edecek. Vatandaşlarımız karşılaştıkları aksaklıkları, eksikleri ve şikayetleri Alo 153 Beyaz Masa ve 5412123711 WhataApp numarasından bizlere iletebilir. Ayrıca işletme sahiplerimizi de bu konularda daha duyarlı ve titiz olmaya davet ediyorum” dedi.

(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

 

Etiketler: » » » »
Share
414 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?