logo

Makine Parkına Dev Katkı

35 adet çeşitli iş makinesi ve araç ile hizmet atağına geçilecek

Artvin İl Özel İdaresi makine parkına 35 adet alım ile dev bir katkı daha sağladı. Son yıllarda aldığı iş makinesi ve araçlarla köylerimize önemli hizmetlerde bulunan kuruluş, 2014 yılının sonunda İl Genel Meclisi’nde alınan karar ile makine parkını çeşitli iş makineleri ile araçlarla genişletti. İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Yazıcı alımlara ilişkin yaptığı açıklamada, 2014 yılında tespit ettikleri ihtiyaçlarıgiderdiklerini ve 2015 yılında köylere çok daha fazla hizmet yapacaklarını belirtti.

Makine parkı genişliyor

İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi’nde alınan kararın ardından makine parkına yeni makine ve araç takviyesini gerçekleştirdi. Yapılan alımlar Artvin İl Özel İdaresi Makine Parkına teslim edildi. İl Özel İdaresi tarafından yapılan alım ile 3 ekskavatör, 3 loder kepçe, 3 Beko Loder, 2 mini ekskavatör, 3 toprak silindiri, 1 asfalt silindiri ( vabl), 4 greyder, 4 kompresör, 10 adet 4×4 pikap, 1 adet mobil konkasör, 1 minibüs İl Özel İdaresi makine parkına kazandırıldı. Alımları yapılan iş makinesi ve araçlar İl Özel İdaresi’ni Çayağzı Mahallesi makine parkına teslim edilmeye başlanırken, tüm makinelerin gelmesi ile birlikte taksimat işlemlerinin yapılacağı ve ilçelere makinelerin dağıtılacağı belirtildi.

Türkiye’de İl Özel İdareleri’nde nadir bulunan mobil konkasöre Artvin sahip oldu

İl Özel İdaresi Makine Parkına alımları gerçekleştirilen iş makineleri arasında bir tanesi diğerlerine göre daha çok dikkat çekiyor. Türkiye’de nadir İl Özel İdare Makine Parklarında bulunan ve Karadeniz bölgesinde ise bir tek Giresun’da bulunan mobil konkasöre Artvin İl Özel İdaresi de bu alımla sahip olmuş oldu. Artvin gibi engebeli coğrafyada köy yol yapımlarında kullanılmak üzere alımı gerçekleştirilen mobil konkasör, taşınabilir olması, kendisinin hareket etmesi ve kırma işlemini seri ve hızlı yapması bakımından oldukça yararlı bir makine olan mobil konkasörün alınması ile birlikte taş kırma sistemi daha da basit ve zaman kazanılarak yapılacak. Konkasör tesisi kurma gerekliliği ise bu alımla birlikte ortadan kaldıran İl Özel İdaresi, 2015 yılı ve sonrasında yol yapım çalışmalarında daha da hızlı olmuş olacak.

Makine Parkı Gençleşti

Artvin İl Özel İdaresi makine parkına gerçekleştirdiği bu alımla birlikte makine parkını daha da gençleştirmiş oldu. Makine parkını daha önce gerçekleştirdiği alımlarla gençleştirmeyi başaran kuruluş, makine parkındaki makine ve araç sayısını 233’e çıkarmış oldu. İl Özel İdaresi bu alımlarla birlikte ise toplam iş makine sayısı olan 233’ün önemli bir bölümünü ise 0-5 yaş arası hale getirmiş oldu. Kuruluşun makine parkındaki 233 makine ve aracın 107 adeti 0 ile 5 yaş arasında. Kuruluşun ayrıca, 33 adet iş makinesi ve aracı 5 ile 10 yaş arasında, 19’u 10 ile 15 yaş arasında, 53 adeti 15 ile 20 yaş arasında, 21 adeti ise 20 ile 30 yaş arasında bulunuyor. Bu rakamlarda İl Özel İdaresi’nin makine parkındaki araç ve iş makinelerinin son sistem ve teknolojiye sahip olduklarını ortaya koydu.

Yazıcı: 2014 yılında tespit ettiğimiz eksiklerimizi gidermiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz

Artvin İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, makine parkına yapılan alımlara ilişkin açıklamada bulunurken, 2014 yılı ve öncesinde tespit ettikleri eksikliklerin ve görülen ihtiyaçların giderilmesi için Artvin Valisi Kemal Cirit, Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ile görüşerek, yeni alımlar yapılması yönünde talepte bulunduklarını ve bu talep karşısında İl Genel Meclisi’nden karar çıkartarak alımların yapılması için onay alındığını ifade etti. İl Genel Meclisi’nden alınan bu onay ile birlikte alımların gerçekleştirildiğini belirten Genel Sekreter Orhan Yazıcı, bu alımlarla birlikte İl Merkezi ve ilçelerimizdeki köylerimize daha büyük hizmetlerde bulunulacağını söyledi. İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, “ Bu alımların yapılmasında katkıları olan Artvin Valisi Kemal Cirit’e, Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’ya, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu ve tüm meclis üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu alım bizim eksikliklerini ve görev alanımız içerisinde bulunan alanlarda daha iyi hizmet noktasında ihtiyacını hissettiğimiz bir alım olmuştur. Bu alımlarla birlikte makine parkımızda oldukça yenilenmiş durumdadır. İl Özel İdaresi olarak görevimizi yaparken daha çok makine ve yüksek teknolojiyi kullanmak istiyoruz. Artvin halkının her zaman daha iyi hizmete layık olduğunu düşünüyoruz. Bu alımlarla birlikte personelimizin her zamankinden daha fazla istekli ve heyecanlı olacaklardır. Halkımızın memnuniyeti bizimde memnuniyetimiz olacaktır. Şimdiden iş sezonunun açılmasını ve bu yeni iş makinelerimiz ve araçlarımızla il merkezi ve ilçelerimizde halkımızın hizmetine koşacağımız günlerin gelmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Share
650 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?