logo

Mahkumlar Berber Vehbi Yılmaz’a Hediyeler Verdi

Artvin Kapalı Cezaevi’nde kalan mahkûmların berberlik meslek kursunda kendilerine berberlik mesleğini öğreten  Berber Vehbi Yılmaz’a vefa örneği olarak hediyeler verdiler.

 

Artvin Kapalı Cezaevi’nde kalan mahkûmların özgürlüğüne kavuştuktan sonra çalışabilmesi ve toplumda tekrar yer edinebilmesi amacıyla Artvin Halk Eğitim Müdürlüğü ve Cezaevi Müdürlüğü’nün beraber organize ettikleri berberlik meslek kursu verildi.

Cezaevine her gün giderek verdiği kursa katılan mahkûmlardan 6’sı belge almaya hak kazanırken, berberlik yapabilecek duruma gelen mahkumlar, bu mesleği öğrenmelerine vesile olan kurs öğreticisi Berber Vehbi Yılmaz’a vefa olarak hediyeler verdiler. Kendilerine berberlik mesleğini öğretmesi ve sabırla kendiler ile ilgilenip bir meslek öğrenmelerine vesile olmasına karşı vefa olarak kendi elleriyle yaptıkları gemi maketi ve Allah lafzı yazılı tablo hediye ettiler. Berberlik kursuna katılan 12 kursiyer mahkumun, 6 sının berberlik yapabileceğini belirten Berber Yılmaz kendisine verilen hediyelerle ilgili; “Cezaevinde kurs verdiğim arkadaşlarım bana böyle hediyeler verdiler, kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi. Yaklaşık 30 yıldır berberlik yaptığını, 12 yıldır da Artvin Çarşı Mahallesi İnönü Caddesi’nde işyeri olduğunu belirten Yılmaz, “12 kursiyerimizin 6 sını mezun ettik. Onlar da vefa örneği olarak böyle güzel hediyeler verdiler, çok memnun oldum, gururlandım, duygulandım” şeklinde konuştu.

Share
558 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?