logo

Mahalle Sorunları Tek Tek Çözülüyor

Artvin Belediyesi mahalle sorunlarını tek tek çözmeye devam ediyor. Daha yaşanılabilir Artvin sloganıyla hareket eden Belediye ekipleri mahalle meclis toplantılarında tespit edilen ve kararlaştırılan sorunlara köklü çözümler getiriyor. Bu bağlamda çalışmalarını aralıksız sürdüren Artvin Belediyesi, Çamlık Mahallesi ve Yeni Mahalle’nin iki sorununu daha çözerek vatandaşların taleplerini karşıladı.

Çamlık Mahallesi Yaren Sokağa 120 M3 Beton

Artvin Belediyesi, Çamlık Mahallesi Yaren Sokakta 200 metrelik stabilize ve patika yolu genişleterek yaklaşık 120 m3 beton dökülüp mahalle sakinlerinin hizmetine sundu.

Çamlık Mahallesi yaren sokakta yaşayan vatandaşlar evlerinin ana yoldan uzak olduğunu, eşyalarını sürekli insan gücüyle taşıdıklarını mevcut yolun stabilize olmasıyla da yağmurlu havalarda çok sorun yaşadıklarını Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye mahalle meclisi toplantılarında dile getirmişlerdi.

Başkan Kocatepe, Fen İşleri birimine talimat vererek belirtilen yerin incelenmesini ve en kısa zamanda yapılmasını istedi. Fen İşleri tarafından yapılan program doğrultusunda geçtiğimiz gün içerisinde Çamlık Mahallesi Yaren Sokaktaki 200 metrelik stabilize ve patika yol genişleterek yaklaşık 120 m3 beton dökülüp mahalle sakinlerinin hizmetine sunuldu. Yapılan hizmetten dolayı çok memnun olan yaren sokak sakinleri Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe başta olmak üzere Artvin Belediyesi’ne çok teşekkür ettiler.

Yeni Mahalle Yolu Genişledi Ve Duvarına Kavuştu

Artvin Belediyesi yatırım programları kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalar ile birlikte Yeni Mahalle halkı tarafından talep edilen Yeni Mahalle üst yol girişi viraj düzenleme ve genişletme çalışması başarıyla tamamladı.

Artvin Belediyesi Yeni Mahalle giriş yolunda önemli bir çalışmada bulunarak, yolun yan kısmında bulunan heyelanlı bölgeye duvar örerek önlem aldı. Böylelikle Yeni Mahalle üst yol ayrımında genişleme çalışması da gerçekleştirilmiş oldu. Yeni Mahalle Bölgesi’nin üst yol ayrımında düzenlenen çalışmalarda dar olan viraj öncelikle genişletilirken, genişleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından da bölgede taş duvar örme işlemi yapıldı.

(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Share
428 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?