logo

Maden Şirketi Çalışanlarına Silah Ruhsatı!

Cerattepe bölgesinde maden çıkartmak için şantiye kuran Cengiz Holding’e ait 60 özel güvenlik görevlisine Artvin Valiliği tarafından silah ruhsatı verildiği öğrenildi.

Artvin’in Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetleri için şantiye kuran Cengiz Holding’e ait Eti Bakır A.Ş’nin talebi üzerine 60 özel güvenlik görevlisine silah ruhsatı bilgisine ulaşıldı.

Maden şirketi Artvin Valiliğine yaptığı yazılı müracaat sonucunda, Artvin’in Cerattepe mevkisin de bulunan maden ruhsat alanı ve inşaat sahası koruma ve güvenliliğin etkili  olarak yürütülmesi maksadıyla, şirket bünyesinde oluşturulacak personelle güvenliğin sağlana bilmesi arazinin dağlık ve ormanlık olması nedeniyle 60 kişilik silahlı özel güvenlik oluşturma talebinde bulundu. Bu talep doğrultusunda, “5 adet 9mm, çapında tabanca 10 adet yivsiz uzun namlulu av tüfeği ve tabancalara ait 250 adet 9 mm çapında tabanca mermisi” verilmesini  talep ettiler.

Bu talep doğrultusunda Artvin Vali Yardımcısı Önder Coşğun başkanlığında gerçekleşen toplantıya Artvin İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Eti Bakır A.Ş temsilcileri katıldığı öğrenildi. Toplantı sonunda Ticaret ve Sanayi odası harici diğer katılımcıların oyuyla maden şirketine ait 60 Özel güvenlik görevlisinin silahlanması kararına varıldı.

Etiketler: » » » » »
Share
1546 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?