logo

Maden Mücadelesi Yeşil Sahalara Taşındı

Artvin’de çıkartılması planlanan madencilik faaliyetlerine karşı halkın mücadelesi devam ediyor. Cerattepe’de başlayan mücadele şehir merkezine taşınarak hızla büyüyen mücadele son olarak yeşil sahalarda yer aldı.

Artvin’in hemen üzerinde bulunan Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde çıkartılmak istenen madencilik faaliyetlerine Artvin halkının mücadelesi devam ediyor. 24 saat nöbet tutan çevreciler bu Cerattepe bölgesinde verdikleri mücadeleyi şehre taşıdılar. İlimiz de düzenlenen ve 06 Temmuz tarihinde başlayan halısaha futbol turnuvasında Cerattepespor isimli bir takım müsabakalarda yer aldı.

A,B,C grupları olmak üzere 13 takımın katıldığı müsabakalarda Arnooto, Çilçim CiTY, Belediye Dolmuş durağı, Öztaş Oto, Varziya, Altuntaş ekmek fırını, Özdemir İnşaat, Aktet Mobilya, Varaçkan, Mamazimda, Nevizade takımları yer alırken en dikkat çeken isim ise Cerattepespor oldu. MHP Milletvekili adayı olan Muhammet Altunal’ın sponsorluğunda müsabakalara çıkan Cerattepespor reklam almayarak Madene Hayır yazılı formalarla sahaya çıkıyor. Av. Muhammet Altunal’ın isteği üzerine takımın ismine Cerattepespor ismi konulmuş. Son günlerde Artvin halkının hassas olduğu bu konu üzerine böyle bir ayrıntının düşünülmesi çevreciler tarafından olumlu şekilde karşılandı.

16-17 yaş kategorilerinde gerçekleşecek olan müsabakalar Artvin halkının yaz aylarında iftar sonrası eğlencesi olurken her takımın taraftarı kendi takımını desteklerken gönüllerin takımı şimdiden Cerattepespor olmuş görünüyor.

Etiketler: » » » »
Share
1662 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?